Agencja Celna Bolesławiec - Skład celny w Bolesławcu

Agencja Celna Bolesławiec - Skład celny w Bolesławcu


Agencja celna w Bolesławcu to instytucja handlowa, która jest pośrednikiem między przedsiębiorcą a Urzędem Celnym po nowelizacji w 1991 roku. Agent celny swoją działalność opiera na Kodeksie Celnym. Zajmuje się pomocą przy wszelkich formalnościach celnych, nie tylko przygotowują formalne odprawy celne, ale także magazynują, zajmują się przeładunkiem, logistyką, spedycją, a na życzenie klienta także międzynarodowym transportem. Agencja celna wiążę się też z przyśpieszeniem formalności, ponieważ często korzysta z przyśpieszonych bądź uproszczonych procedur odprawy celnej. Agencja celna jest reprezentantem importera, to na nim spoczywa odpowiedzialność za towar oraz konieczność sprawdzenia, czy towary mogą być wywiezione do kraju. Agencja zajmuje się opracowaniem wszystkich dokumentów, a także zapewnieniem logistyki co nie jest łatwym zadaniem. Jedynym minusem jest dodatkowy koszt w formie wynagrodzenia dla tej instytucji. Prawo UE zmienia się szybko a profesjonalny partner pomoże uniknąć niepotrzebnych opłat i pomyłek. Zawsze lepiej jest konsultować międzynarodowe wysyłki z dobrą agencją celną.

 

Czym zajmuje się agencja celna?

 

Agencje celne w Bolesławcu oferują:

 

Podamy kilka adresów agencji celnych w Bolesławcu:

  1. Agencja Celna Real Logistics ul. Modłowa 8 tel: 730 570 470

  2. Rhenus Logistics Bolesławiec Sp. z o.o. ul. Ekonomiczna 5 tel: 75 671 16 57

 

Cennik, niektórych usług Agencji celnych w Bolesławcu:

 

Skład celny w Bolesławcu

Bolesławiec posiada własne składy celne które są miejscem wydzielonym na terenie Unii Europejskiej, zatwierdzonym przez organy celne, służącym do składowania towarów. Umożliwiają kompleksową obsługę logistyczną podpartą wieloletnim doświadczeniem w pracy z mechanizmami celnymi. Własny skład celny pozwala na magazynowanie towarów bez ograniczenia czasowego oraz dopuszczanie towaru do obrotu w partiach wymaganych przez klienta. Skład celny ma ułatwić nabywanie towarów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz ich eksport i reeksport. To dobra wiadomość dla wszystkich przedsiębiorstw nie tylko z Bolesławca, ale także z sąsiednich powiatów: zgorzeleckiego, lubańskiego, lwóweckiego, złotoryjskiego, legnickiego i polkowickiego.

 

Czym zajmuje się agent celny i ile zarabia?

Zawód agenta celnego często jest mylony z celnikiem. Oba stanowiska mają podobną specyfikę pracy i zakres obowiązków, jednak różnią się sposobem zatrudnienia. Celnik jest urzędnikiem państwowym a agent celny pracuje dla prywatnych przedsiębiorstw i  agencji celnych, ponadto może świadczyć usługi w ramach własnej działalności gospodarczej. Zarobki w zależności od pracodawcy mogą wynosić od 2 do 8 tysięcy złotych netto. Oczywiście jego zarobki zależne są od rejonu Polski.

 

Lista Oddziałów Celnych w Polsce

Artykuły