Aktor Łódź

Aktor Łódź


Aktor z Łodzi to artysta odgrywający za pomocą pewnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w serialu. Pracuje w teatrze lub filmie. Osoba ta musi umieć wcielić się w odgrywaną postać.

 

Aktorzy z Łodzi pracują w produkcjach filmowych i telewizyjnych oraz w teatrze. W ich pracy potrzebny jest talent, upór oraz dążenie do celu popularności przez bardzo dobre role. Doskonalą swoje umiejętności i każdego dnia zdobywają doświadczenie. Posiadają dobrą pamięć, łatwo wcielają się w graną postać a ich głos jest wyraźny i doniosły. Aktorzy sa sprawni ruchowo i fizycznie. Przede wszystkim aktorzy muszą radzić sobie ze stresem.

 

Cechy dobrego aktora:

 

Szkoła Aktorska w Łódzi

Aby zostać aktorem należy ukończyć szkołę policealną, która przygotowuje aktorów do zawodu lub skończyć studia na Wyższej Szkole Aktorskiej i zdobyć dyplom na kierunku aktorstwo. Nauka trwa 4 lata, która obejmuje naukę teoretyczną oraz praktyczną. Ważne jest aby w trakcie nauki korzystali z castingów, które organizowane są bardzo często. Casting pomaga bardzo z oswojeniem się do pracy aktora gdzie uczą się pracy przed kamerami. Każdy casting to jednak trudny konkurs, w którym jest wielu kandydatów a wybiera się zazwyczaj jedną osobę, która zdaniem reżysera najbardziej pasuje do danej roli. Zapewne to pomaga przyszłemu aktorowi w znalezieniu roli w filmie lub teatrze.

Aktorzy to osoby zawodowo zajmujące się graniem w filmach, teatrze czy w reklamach. Czasami aktor pracuje również w charakterze modela lub swoją pasję rozwija w dubbingu. W obecnych czasach każdy może zostać aktorem, bez względu na wiek. Często reżyser poszukuje dzieci, młodych lub seniorów. Predyspozycje fizyczne nie są najistotniejsze ponieważ najważniejsza jest umiejętność odgrywania roli i bycie przekonującym przed kamerą.

 

Znani aktorzy z Łodzi

Lista znanych aktorów z Łodzi jest bardzo długa.

Wymienimy kilku najbardziej znanych aktorów z Łodzi:

 

Zarobki aktorów - Ile zarabia aktor?

Na wynagrodzenie aktora wpływ ma jego popularność, gdzie pracuje oraz jaki posiada staż w pracy aktorskiej. Nie ma jednej stawki dla aktora czy aktorki. Zarobki aktorów telewizyjnych bez szkoły mogą liczyć na 1 tyś zł za jeden dzień zdjęciowy, większe gwiazdy zarabiają od 5 tysięcy za dzień zdjęciowy. Najwyższą stawkę za dniówkę przyznawane są aktorom najbardziej znanym. Mogą oni zarobić 12 tysięcy złotych. Natomiast zarobek w serialu młodego studenta nie przekroczy 700 zł za dzień zdjęciowy. Jednak znani aktorzy występujący w filmach i reklamach mogą zarobić setki tysięcy złotych.

Artykuły