Anestezjolog Wejherowo, Rumia, Reda

Anestezjolog Wejherowo, Rumia, Reda


Anestezjolog z Rumi, Redy i Wejherowa to wszechstronny specjalista, który przygotowuje chorego do operacji, zajmuje się kontrolą znieczulenia. Pracuje na salach operacyjnych, przy zabiegach wszelakiego rodzaju gdzie trzeba podać znieczulenie. Anestezjolog znieczula pacjenta do zabiegu, dba o jego bezpieczeństwo w trakcie i pozwala lekarzom koncentrować się przy operacji.

Anestezjolog musi zdobyć maturę, następnie ukończyć jednolite studia medyczne. Następnym krokiem jest odbyć staż oraz sześcioletnią specjalizację. Zakończeniem edukacji jest zdanie Państwowego Egzaminy Specjalistycznego z anestezjologii i intensywnej terapii.

Anestezjolog kontaktuje się ze swoim pacjentem przed planowanym zabiegiem. Przeprowadza z nim wywiad, który to pacjent musi przekazać informacje na temat przebytych chorób, chorób przewlekłych, dotychczasowego leczenia, uczuleń, przyjmowanych leków oraz wszystkich informacji które są potrzebne przed wykonaniem znieczulenia. Jego obowiązkiem jest towarzyszyć choremu na etapie przebywania w szpitalu. Pomaga przy przetrwaniu bólu pooperacyjnego.

 

Anestezjolog w Wejherowie, Redzie i Rumi oprócz pracy w szpitalu pracuje w Poradniach Leczenia Bólu. Przeprowadza wywiad z pacjentem, który boryka się z bólem aby mu pomóc. Pyta o wszystkie szczegóły, które męczą i dokuczają pacjentowi. Wybiera odpowiednią metodę leczenia taką jak: środki farmakologiczne, fizjoterapię, psychoterapię lub inwazyjną technikę uśmierzania dolegliwości. Leczenie bólu wymaga cierpliwości przez pacjenta jak i rodzinę chorego. Anestezjolog zajmuje się dwoma rodzajami bólu:

 

Ból receptorowy to normalna obrona organizmu pooperacyjnego. Tkanki podczas operacji zostały naruszone i po odpowiednim leczeniu zanika.

Ból neuropatyczny to ból związany z uszkodzeniem układu nerwowego ośrodkowego oraz obwodowego. Jego ciągłość staje się chorobą, z którą sam pacjent sobie nie poradzi. Może objawiać się bezsennością, depresją, strachem gdzie pacjent wycofuje się z normalnego życia.

 

Lekarze anestezjolodzy z Wejherowa, Rumi i Redy

Polecane poradnie, szpitale i anastezjolodzy z Wejherowa, Redy i Rumi.

  1. Karwowski Przemysław, lek. med. Spec. anestezjolog ul. Rajska 22 tel: 662 158 168

  2. Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy, Doktora Alojzego Jagalskiego 10, 84-200 Wejherowo, tel.  58 572 72 00
  3. NZOZ nr 1, Hieronima Derdowskiego 24, 84-230 Rumia,numer telefonu +48587272401
  4. Gabinet Medycyny Estetycznej, Anestezjolog, Wałowa 28c/44 Wejherowo, Wejherowo 
  5. Karwowski Przemysław, lek. med. Spec. anestezjolog,  Rajska 22, 84-230, Rumia, tel. 662 158 168

 

Zarobki lekarza anestezjologa - Ile zarabia Anestezjolog?

Zarobki anestezjologów są ustalane indywidualnie. Ich wysokość jest zależna od dyrektora placówki, stażu pracy, liczby dodatkowych dyżurów, zatrudnienia oraz miasta w którym pracuje. Lekarz rezydent zarabia od 3 tyś brutto, natomiast wykształcony i doświadczony anestezjolog zarabia od 6 tyś brutto do 8 tyś brutto.

Artykuły