Angiolog Warszawa - Prywatnie i na NFZ

Angiolog Warszawa - Prywatnie i na NFZ


Angiolog jest to specjalista, który zajmuje się diagnostyką i leczy osoby, które mają choroby żył, tętnic i naczyń limfatycznych. Pacjenci borykający się ciężko gojącymi ranami czy przewlekłymi niewydolnościami żył powinni zgłosić się do Angiloga. Jest to również najczęstsza choroba jaką zajmują się angiolodzy, potocznie znaną jako żylaki kończyn dolnych. Angiologów w Polsce to tylko 160 lekarzy, mało kto wybiera tę specjalizację. Nie jest to dobra sytuacja dla pacjentów ponieważ na przewlekłą niewydolność żył cierpi około 40% chorych w całej Polsce. Jest to ok. 15 milionów osób, które mają problem z tym przykrym schorzeniem żył.

W Warszawie znajdziemy dość dużo angiologów na NFZ oraz prywatnie, którzy zajmują się problemami pacjentów z dwóch grup tych dolegliwości. Jedną z nich to choroba tętnic, która pochodzi od zdobytej miażdżycy, która bardzo komplikuje ukrwienie kończyn. Przyczyną tego może być zwężenie tętnicy szyjnej, tętnicy nerek jak również tętnic trzewi. Bardzo często skutkiem zwężenia tętnic i słabego dopływu krwi jest stopa cukrzycowa.

Angiolog Warszawa wspólpracuje z flebologiem, diabetologiem, chirurgiem naczyniowym oraz immunologiem. Specjalista ten po rozpoznaniu choroby pacjenta zajmuje się jego leczeniem lub wypisuje skierowanie do innego specjalisty, który podejmie leczenie problemów zdrowotnych.

 

Angiolodzy w Warszawie – lista – dane kontaktowe

Podamy dane kilku dobrych Angiologów w Warszawie przyjmujących na NFZ i prywatnie:

  1. Angiolog Warszawa. dr Marcin Giaro Szpital Wolski ul. Kasprzaka 17

  2. lek.med. Krzysztof Hałas Szpital Lux Med ul. Puławska 455, Warszawa Angiolog

  3. dr n. Bartosz Symonides Zespół Przychodni Specjalistycznych ul. Nowogrodzka 84/86

  4. Angiolog dr n. med. Bohdan Solonynko ul. Banacha 1A, Warszawa

 

Z jakimi problemami do Angiologa?

Do angiologa należ zgłosić się jeśli zauważymy takie problemy jak:

 

Właśnie takie objawy mogą być problemami z krążeniem, które należy niezwłocznie zglosić interniście, który zapewne da skierowanie do angiologa. Możemy również odczuwać ból za mostkiem, silny kaszel czy duszność co może być przyczyną zatoru tętnicy płucnej.

 

Czym zajmuje się Angiolog?

Zastanawiasz się czym zajmuje się Angiolog?

Angiolog zajmuje się takimi schorzeniami jak :

Artykuły