Architekt Szczytno

Architekt Szczytno


Architekt to osoba zajmująca się inicjowaniem i organizowaniem prac projektowych w budownictwie, a także osoba specjalizująca się w dziedzinie projektowania i wznoszenia budowli w Szczytnie. Zawód architekta łączy w sobie wiele dziedzin nauki i techniki. Do architektów zalicza się nie tylko projektantów budynków, ale także: urbanistów, architektów krajobrazu i architektów wnętrz.

 

Kandydat na architekta powinien posiadać wiele cech takich jak:

 

Architekt powinien być uzdolniony plastycznie, potrafić rysować technicznie, mieć wiedzę z materiałoznawstwa z branży budowlanej oraz sztuki konstruktorskiej. W jego branży ważna jest również doskonała znajomość obsługi komputera, aby móc używać zaawansowanych aplikacji do projektowania. Jeżeli zatem potrzebujemy skorzystać z usług architekta warto wybrać wykształconego i przede wszystkim doświadczonego specjalisty, który posiada biuro projektowe i może się wykazać wieloma przeszłymi projektami.

 

Architekci w Szczytnie

  1. ALARCH Agnieszka Lenard - architekt tel: 693 032 429

  2. Lago Architekci, Szczytno, tel: 798 439 914

  3. Studio architektury i urbanistyki w Szczytnie  tel: 89 624 27 26

  4. Pracownia Architektury i Designu Zainspirowani, Szczytno, tel: 797 381 387

  5. Usługi Projektowe i Nadzory Budowlane Zizi Marcin Tomaszczyk tel: 600 364 432

 

Czym zajmuje się architekt?

Praca architekta w Szczytnie jak i całej Polsce, zaczyna się od rozmowy z klientem, aby uzyskać odpowiednie informacje dotyczące szczegółów przyszłego projektu. Ustala z nim koszty, funkcjonalność pomieszczenia lub budynku a także jego ewentualny wygląd. Sprawdza czy dany projekt jest wykonalny oraz przygotowuje analizę finansową. Następnie przygotowuje odpowiednie rysunki i szkice przy pomocy specjalistycznych programów projektowych. W każdym mieście jak również w Szytnie możemy spotkać biura architektow różnych specjalności takich jak: architekt domów, architekt wnętrz, architekt krajobrazu, ruralistę oraz urbanistę.

 

Architekt domów ze Szczytna zajmuje się również reprezentowaniem klienta podczas zawierania umów jeśli dotyczą one budowy domu czy innego budynku. W zależności od projektu doradza w sprawie prawa budowlanego a także szczegółów wizualnych.

Natomiast architekt wnętrz w Szczytnie zajmuje się projektowaniem wnętrza indywidualnie dla konkretnych potrzeb klienta. Ogromne znaczenie ma tutaj funkcjonalność danego pomieszczenia i ergonomiczne ułożenie konkretnych mebli czy urządzeń.

W Szczytnie znajdziemy również biuro architekta krajobrazu, który wykona projekt na zewnątrz domu klienta, na ogrodach czy skwerach. Projekt taki powinien być dostosowane do rodzaju gleby, ukształtowania terenu a także panującego w danym obszarze klimatu. Architekci krajobrazu posiadają bogatą wiedzę dotyczącą roślin, ich upodobań i tego czy nadają się do posadzenia w danym miejscu. Projekt dla klienta usatysfakcjonowanego powinien wpisać się w krajobraz, być ergonomiczny a także uwzględniać funkcjonalność klienta.

Architekt ruralista ze Szczytna to architekt terenów wiejskich. Specjalizuje się w zakresie planowania przestrzennego wsi i terenów wiejskich. Oprócz projektowania obszarów rolnych zajmuje się także projektowaniem ośrodków wypoczynkowych i okolicznych terenów. Projektuje również tereny pozamiejskie, niezbudowane a także przedmieścia.

Architekt urbanista w Szczytnie zajmuje się przestrzeniami miejskimi. Do jego obowiązków należy planowanie miast, ulepszanie miejskich przestrzeni, oraz podnoszenia w przestrzeniach zurbanizowanych jakości życia. Urbaniści posiadają sporą wiedzę o miastach po to aby inwestycja w ich rozwój przyniosła zamierzony skutek. Urbanistami mogą zostać także geografowie, socjologowie czy też ekonomiści. Ponadto architekt urbanista ma za zadanie, tak zaprojektować nowo powstające budynki, aby płynnie wkomponowały się one w istniejącą już infrastrukturę i krajobraz miejski.

 

Ile zarabia architekt?

Miesięczne wynagrodzenie na stanowisku architekta wynosi 5 000 PLN brutto. Co drugi architekt otrzymuje pensję od 3 880PLN do 6 240 PLN. Według danych 25% najgorzej wynagradzanych architektów zarabia poniżej 3 880 PLN brutto. Na zarobki powyżej 6 240 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych architektów. Pensja archiekta uzależniona od wykształcenia, ilości zleceń, miejsca zamieszkania oraz od regionu Polski.

Artykuły