Balneolog Świnoujście

Balneolog Świnoujście


Lekarz balneolog jest to specjalista, który w swoim leczeniu pacjentów wykorzystuje dobra natury takie jak: borowina, wody mineralne oraz kwasy siarczkowo-siarkowodorowe. Zajmuje się leczeniem, rehabilitacją oraz profilaktyką, pomaga po stanach zawałowych, nadciśnieniem tętniczym czy chorobami wieńcowymi. Jego zakres specjalizacji to również pomoc przy stwardnieniu rozsianym, rwie kulszowej, migrenie czy chorobie Parkinsona.

Balneolog w Świnoujściu oprócz w wyżej wymieninych chorobach pomaga także przy problemach skórnych, zaleca inhalacje przy objawach problemów układu oddechowego a przy odpowiednich kąpielach może pomóc w leczeniu otyłości. Najczęściej balneologa możemy spotkać w sanatoriach, szpitalach uzdrowiskowych,zakładach przyrodoleczniczych czy Spa. Balneolog wykonuje testy elektromiografii, USG czy rentgenem, badania i wypisuje odpowiednie skierowanie na leczenie oraz dobiera odpowiednie zabiegi zależne od dolegliwości do chorób pacjenta. Najczęściej są to okłady borowinowe, inhalacje lub kąpiele borowinowe.

W kąpielach jest dość duży wybór i może on wybrać kąpiel, oczywiście zależne jest to od choroby kuracjusza:

 

Do najbardziej znanych zabiegów balneologicznych możemy także zaliczyć kuracje pitne. Leczenie to polega na spożywaniu wód mineralnych, co bardzo pozytywnie działa dla zdrowia. Wody mineralne zawierają wiele korzystnych składników dla układu oddechowego, krwionośnego czy pokarmowego. Jednak to balneolog skieruje pacjenta na taką kurację. Dbałość o poprawę jakości życia pacjenta, pomoc przy jego sprawności i wydolności balneolog Świnoujście powinien skierować uwagę na medycynę uzdrowiskową. Klimat, otoczenie sprzyjają w leczeniu pacjentów warunkach odpowiednio klimatycznych i mają dobroczynny wpływ na rewitalizację chorego niż terapia w zwykłych warunkach domowych. Łączenie kilku zabiegów a nawet programów terapeutycznych mają największy efekt w wyleczeniu pacjenta.

 

W chorobach i dziale balneologi są też przeciwskazania dla pacjentów, którzy chorują na :

 

Gdzie w Świnoujściu jest lekarz balneolog?

Podamy kilka kontaktów telefonicznych do niektórych punktów sanatoryjnych, szpitali uzdrowiskowych,zakładów przyrodoleczniczych czy Spa oferujących zabiegi pod okiem balneologa w okolicach Świnoujścia:

1. Sanatorium Uzdrowiskowe "ENERGETYK" Świnoujście tel: +48 91 321 24 83 wew.100

2. Szpital Uzdrowiskowy Bałtyk tel: 91 321 23 11, Świnoujście

3. Uzdrowisko Świnoujście S.A. 91 321 44 52

4. Ośrodek Wypoczynkowo-Sanatoryjny Sobótka tel: 91 32 13 801

5. Villa Delfin Spa tel: 91 321 27 57

 

Czym zajmuje się Balneolog?

Balneolog jest bardzo potrzebnym specjalistą, który potrafi dobrać odpowiednie zabiegi zdrowotne do potrzeb indywidualnego kuracjusza, ale posiada także szeroką wiedzę medyczną, co pozwala mu uwzględnić wszystkie przeciwwskazania dla terapii sanatoryjnych oraz dobrać ich właściwe dawkowanie pod względem choroby i stanu pacjenta.

Świnoujście jest to jedno z miast z największą liczbą sanatorii, posiadających sporą liczbę balneologów. Są tam turnusy sanatoryjne i szpitalne, z wykrytą wczesną rehabilitację kardiologiczną, leczniczymi zabiegami, turnusy dla seniorów, nauczycieli i oraz innych potrzebujących. Dysponują nowoczesną gamą zabiegów z wykorzystaniem naturalnych surowców takich jak borowiny i solanki. Oferują także hydromasaże w solance, ćwiczenia rehabilitacyjne w basenie solankowym, okłady borowinowe, masaże suche oraz inhalacje.

Artykuły