Brakarz – Kto to i co robi?

Brakarz – Kto to i co robi?


Zadajesz sobie pytanie kto to jest i co robi brakarz? Brakarz to inaczej pracownik kontroli (ang. quality controller). Do wykonywania pracy brakarza nie są wymagane specjalne wymagania poza kursem lub kursem, które oferuje pracodawca. W XX wieku brakarze zajmowali się kontrolą różnych produktów, natomiast obecnie określenie brakarza używa się głównie do osób pracujących w przemyśle drzewnym.

 

Kim jest Brakarz?

Brakarz to osoba, która posiada wykształcenie minimum średnie, posiadająca kurs brakarski. Cechuje go skupienie, umiejętność organizacji pracy, cierpliwość, doskonały wzrok, umiejętność pracy przy komputerze.

 

Czym zajmuje się brakarz?

Brakarz zajmuje się bieżącą kontrolą jakości produktów, precyzyjną oceną stanu artykułów wyprodukowanych w danym przedsiębiorstwie. Sporządzaniem i kompletowaniem zamówień, przygotowaniem paczek do wysyłki, doglądaniem załadunku jak i rozładunku, przygotowaniem do reklamacji wyrobów nie spełniających wymagań przedsiębiorstwa, w którym pracuje.

 

Ile zarabia brakarz?

Brakarz zarabia średnio od 3300 do 7 tyś zł, jego zarobki zależne są od stażu pracy jak i doświadczenia. Do podstawy zarobku brakarz może liczyć na premie uznaniowe, za pracę na zmianach nocnych oraz nadgodziny.

Artykuły