Brukarz Września - kostka brukowa Września

Brukarz Września - kostka brukowa Września


Brukarz we Wrześni to pracownik zatrudniony w przemyśle budowlanym, wykłada kostkę brukową oraz wykonuje prace drogowe. Przede wszystkim zajmuje się świadczeniem usług dla miast, klientów indywidualnych oraz w pracach zespołowych. Znajduje pracę wszędzie tam, gdzie prowadzone są roboty drogowe. We Wrześni brukarz brukuje, naprawia i rozbiera nawierzchnie ulic, placów, dróg, chodników oraz przejazdów drogowych jak i kolejowych. Od brukarza zatrudnionego we Wrześni wymaga się umiejętności współpracy i podporządkowania się osobie nadzorującej prace. Zawód brukarza wiąże się z ciężką pracą fizyczną, osoba wykonująca ten zawód powinna cechować się dużą dokładnością, zmysłem estetycznym, dużą siłą fizyczną oraz umiejącą pracować w zespole.

Pracę swoją wykonuje na powietrzu bez względu na pogodę. Szczególnie uciążliwa jest duża wilgotność powietrza i gruntu. Wszystkie prace drogowe wykonywane są bezpośrednio na miejscu budowy. Praca wymaga częstego schylania się, a nawet poruszania na kolanach, dlatego w zawodzie tym bardzo dużo mężczyzn narzeka na problemy z kręgosłupem.

Obowiązki brukarza we Wrześni jak i każdej miejscowości w Polsce:

Szkoła i wymagania w zawodzie brukarz

Brukarz powinien mieć wykształcenie zasadnicze zawodowe o profilu budowlanym, ukończoną trzyletniej szkole zawodowej lub na kursach doszkalających i przyuczających do zawodu. W Centrach Kształcenia Ustawicznego i Centrach Kształcenia Praktycznego można odbyć kursy przygotowujące do zawodu brukarza. Najważniejsza jest przede wszystkim praktyka. Brukarz musi znać właściwości materiałów, z których korzysta, umieć obsługiwać wykorzystywane w pracy narzędzia i maszyny.

 

Kostka brukowa Września

Kostka brukowa to inaczej bruk, który nałożony jest na placu naszego podwórka, na chodnikach, parkingach, podjazdach czy placach miejskich, służąca do układania nawierzchni. Posiada różny kształt i wielkość. W sprzedaży we Wrześni mamy kostkę brukową kamienną, betonową czy ceramiczną.

Najlepiej kupować kostkę brukową we Wrześni w sprawdzonym miejscu, w którym będziemy mogli liczyć na wsparcie doświadczonego sprzedawcy oraz gwarancje jakości. Produkty powinny być wytwarzane zgodnie z normą PN-EN 1338. Wykorzystywana jest zarówno do realizacji dużych inwestycji publicznych, jak i na prywatnych posesjach. Ze względu na zastosowanie, kostkę brukową można podzielić na przemysłową oraz ogrodową. Wybierając kostkę, zwróćmy uwagę na jej gatunek i wygląd. Delikatne przebarwienia mogą być widoczne jedynie na pojedynczych elementach. Na powierzchni kostek nie powinno być rys ani pęknięć. Poszczególne partie mogą różnić się odcieniami, dlatego najlepiej zakupić od razu w potrzebną ilość, kupując materiał z jednej partii produkcyjnej. Niedopuszczalne są uszkodzenia naroży kostek dlatego, że nie będzie można ich ułożyć w odpowiednim kształcie i wzorze. Kostka brukowa nie powinna zbyt długo przebywać w zafoliowanych paletach bez dostępu powietrza do każdej warstwy. Kostki brukowe różnią się między sobą nie tylko materiałem, kształtem, kolorem czy fakturą ale też fazą, z mikrofazą lub bez fazy.

Przeznaczenie kostki brukowej:

- kostka tarasowa

- kostka chodnikowa

- kostka ogrodowa

- kostka strukturalna

- kostka gładka

- kostka przemysłowa

 

Wymienimy kilka rodzajów kostki brukowej we Wrześni oraz ich ceny:

- Trento Nerino od 40 zł za m 2

- Polbruk czerwona od 37 zł za m 2

- Bruk-Bet od 10 zł za sztukę

- Płyta granitowa 30/30/2 sztuka 11 zł

- krążek betonowy dekoracyjny od 22 zł za sztukę

- Obrzeże od 14 zł za sztukę

- Blooma Keramzyt 16 l od 22 zł

- Płyta deptakowa od 38 zł

 

Zarobki brukarza we Wrześni

Zarobki brukarza kształtują się od ok. 4 tyś zł brutto. Natomiast osoba na stanowisku brygadzisty czy kierownika może zarobić od 6 tyś netto. Wysokość pensji zależna jest od wielu czynników, jak wielkość firmy, miasto i oczywiście pora roku. Brukarz to zawód sezonowy, w tym zawodzie nie ma perspektywy rozwoju i awansu. W zimie niestety brukarz ma problem ze znalezieniem pracy.

Artykuły