Chirurg Lębork - na NFZ czy prywatnie?

Chirurg Lębork - na NFZ czy prywatnie?


Chirurdzy ogólni w Lęborku zarówno na NFZ jak i prywatnie diagnozują i leczą pacjentów z różnymi schorzeniami narządów wewnętrznych, mięśni, tkanki podskórnej i skóry. W leczeniu tym stosują zarówno metody zachowawcze jak i zabiegowe. Chirurg musi wykazać się nie tylko wysoką wiedzą medyczną, ale także odpornością na stres i zdolnościami manualnymi. Bardzo często wymaga także pewnej siły fizycznej, dlatego jest to zawód zdominowany przez mężczyzn. Chirurg ogólny zajmuje się zabiegami operacyjnymi na narządach jamy brzusznej, takich jak: wycinanie tarczycy, wycinanie wyrostka robaczkowego, usuwanie przepukliny, leczenie oparzeń oraz leczenie żylaków. Wykonują drobne zabiegi w znieczuleniu miejscowym jak: nacięcie ropnia, usuwanie zmian skórnych lub zszycie ran. . Praca chirurga jest ciągłym wybieraniem mniejszego ryzyka dla danego pacjenta. Narzędzia używane przez chirurga w czasie operacji są ze stali nierdzewnej, pomagające w wyzdrowieniu chorego. Natomiast jeśli chodzi o chirurgię dziecięcą to jest to całkowicie oddzielny dział chirurgii. Dziecko może być operowane wyłącznie przez chirurga dziecięcego na oddziale chirurgii dziecięcej. Chirurg dla dorosłych może operować dziecko tylko w stanach zagrożenia życia.

 

Specjalizacje chirurgów w Lęborku:

 

Adresy i numery telefonów do chirurgów w Lęborku

Szukając w Internecie dobrego chirurga w Lęborku można wiele wyczytać o nich, wspaniałe opinie, ich ulubieńcach, którzy pomogli w zdrowiu, polecanych w 100% aby skorzystać z ich doświadczenia. Kompetentni i rzeczowi lekarze chirurdzy są w tym mieście, można wybrać się ze skierowaniem na NFZ lub do gabinetu prywatnego. Podamy kilka adresów i telefonów, by móc się z nimi skontaktować:

  1. Centrum Medyczne "Legionów" NZOZ "Stary Browar" ul. Legionów Polskich 18 tel: 59 863 24 30
  2. Włodarczyk Jan, lek. medycyny rodzinnej. Spec. chirurg. ul. Aleja Wolności 40A tel: 59 862 47 77
  3. Lek. Wojciech Lewiński Chirurg ul. Węgrzynowicza 13 tel: 59 863 52 83
  4. Aleksander Włodzimierz Czyhin Chirurg ul. Lęborska 13 tel: 59 841 34 97

 

Wizyta u chirurga na NFZ czy prywatnie?

Aby skorzystać z konsultacji u lekarza chirurga w Lęborku w ramach NFZ niezbędne jest posiadanie skierowania, które wystawia lekarz rodzinny lub inny lekarz dowolnej specjalności posiadający kontrakt z NFZ. W przypadku porad nieodpłatnych pacjent ma prawo wyboru lekarza specjalisty spośród placówek/poradni, które posiadają umowę z NFZ na realizację tego rodzaju świadczeń. Lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej zobowiązany jest określić rodzaj poradni na skierowaniu. Pacjent natomiast sam podejmuje decyzję o wyborze placówki, w której uzyska poradę. Należy pamiętać, że nie obowiązuje rejonizacja w przypadku leczenia specjalistycznego. Skierowanie do poradni specjalistycznej nie ma konkretnej daty ważności . Jeśli leczenie kontynuowane jest w kolejnym roku kalendarzowym nie ma potrzeby dostarczania nowego skierowania. Porady bezpłatne (w ramach NFZ) z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej wymagają dłuższego czasu oczekiwania, niż w przypadku porad prywatnych. Planując wizytę u chirurga prywatnie w Lęborku, pacjent nie musi posiadać skierowania. Liczba prywatnych gabinetów w Lęborku jest stosunkowo duża dlatego też termin wizyty można ustalić z dnia na dzień lub nawet tego samego dnia. Cena za konsultację u lekarza specjalisty chirurgii ogólnej wynosi od 100 złotych i uzależniona jest renomy lekarza, od lokalizacji gabinetu oraz regionu Polski.

 

Ile zarabia lekarz chirurg?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite na stanowisku chirurga ogólnego wynosi 6 090 PLN brutto. Co drugi lekarz - chirurg ogólny otrzymuje pensję od 4 520 PLN do 8 110. Specjalizacja ta wymaga lat przygotowań, ogromnej praktyki, stażu pracy oraz zdobycia wielu niezbędnych umiejętności, w związku z tym jest to nierzadko jedna z najlepiej opłacanych specjalności. Zarobki mogą wynosić nawet ok. 30 tys. złotych miesięcznie. Wszystko zależy od renomy lekarza oraz jego miejsca pracy. Trzeba jednak pamiętać, że osoby które przebyły długą drogę do wymarzonego zawodu, mogą liczyć na bardzo przyzwoite zarobki.

Artykuły