Cieśla Leszno, Gostyń oraz Wschowa

Cieśla Leszno, Gostyń oraz Wschowa


Cieśla w Lesznie, Gostyninie i Wschowie to fachowiec, który zajmuje się obróbką drewna w kierunku budownictwa. Potrafi zrobić więźby dachowe, stropy, szalunki, konstrukcje wieńcowe, drzwi oraz okna. W Polsce jest to zawód poszukiwany, ponieważ brakuje tych specjalistów. Jest coraz bardziej płatny i doceniany. Potrafi odczytywać rysunki techniczne.

Aby zostać cieślą należy ukończyć odpowiednią szkołę o profilu ciesielskim. Jest także możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych w centrach szkolenia zawodowego i praktycznego. Cieśla znajdzie pracę na budowie, warsztacie, budownictwie wodnym, górnictwie czy geodezji.

Zna on właściwości każdego rodzaju drewna, wie jakie drewno należy wykorzystać do szalowania, stemplowania oraz jakie na konstrukcje. Do łączenia konstrukcji używa gwoździ, pierścieni, śrub, klamer. Zawód ten wymaga precyzji, dokładności ponieważ musi wiedzieć jak połączyć dokładnie konstrukcje z drewna. Każdy cieśla umie czytać rysunek techniczny oraz musi być sprawny fizycznie.

Cieśla w Lesznie, Gostyninie i Wschowie zajmuje się obróbką drewna, są to prace związane z formowaniem konstrukcji z drewna potrzebnych na placu budowy. Odpowiedzialny jest za naprawę wszystkich konstrukcji drewnianych na terenie budowy oraz za konserwację drewna środkami chroniącymi drewno przed ogniem, chłonięciem wody oraz insektami. Jest sumienny, dokładny i cierpliwy.

 

Cieśla dzieli się na dwie specjalizacje:

 

Do obowiązków cieśli należy:

 

Cieśle w Lesznie, Gostyninie i Wschowie i okolicach oferują usługi w zakresie:

 

 

Cieśle w Lesznie, Gostyninie i Wschowie – Dane kontaktowe

Jeszcze dziś można zadzwonić do firm ciesielskich w Lesznie, Gostyninie i Wschowie i uzyskać informacje.

Firmy te przygotują ofertę dla każdego indywidualnego klienta.

  1. "Nasza Firma" Wojciech Waśkowiak. Usługi ciesielsko-stolarskie tel: 691 061 516

  2. Skanska S.A. Oddział budownictwa ogólnego tel: 65 525 85 18

  3. Kostrzewski Karol. Zakład ogólnobudowlany tel: 691 401 907

  4. Borowski Czesław. Usługi ciesielskie tel: 667 274 608

  5. Zakład ciesielski WIESŁAW RZEPECKI tel: 695 741 221

 

Ile zarabia cieśla ?

Cieśla zarabia od 3 tyś złotych do 4500 zł. Wszystko zależne jest od zleceń, miejsca zamieszkania oraz części regionu Polski. Oczywiście szef firmy potrafi zarobić od 5 tyś wzwyż.

 

Artykuły