Diabetolog Radomsko - Leczenie cukrzycy

Diabetolog Radomsko - Leczenie cukrzycy


Diabetolog z Radomska to specjalista, który zajmuje się leczeniem, diagnozowaniem i terapią cukrzycy. Obejmuje opieką chorego, jeśli potrzeba wysyła do innego specjalisty na konsultacje. Cukrzyca to choroba, której nie wolno lekceważyć, gdyż często prowadzi do groźnych powikłań.

Cukrzyca występuje w kilku odmianach, cukrzyca typu 1 i cukrzycę typu 2. Cukrzyca typu 1 polega na dużym niedoborze insuliny w organizmie człowieka, jest chorobą autoimmunologiczną natomiast cukrzyca typu 2 jest chorobą nabytą, to stosunkowo mniejsze niedobory insuliny, do której jest mała odporność tkanek chorego na jej działanie. Istnieje również cukrzyca ciążowa jak też inne rodzaje typy cukrzycy. Cukrzyca typu 1 i 2 określane są mianem cukrzycy jawnej.

 

Diabetolog w Radomsku musi ukończyć specjalizację z diabetologii. Najpierw przez 5 lat zdobywa specjalizację, następnie musi zdać Państwowym Egzamin Specjalizacyjny z zakresu diabetologii. Po odbyciu specjalizacji odbywa kurs zakończony państwowym egzaminem z zakresu diabetologii.

W Polsce mamy do czynienia z kilkoma specjalistami, którzy zajmują się leczeniem cukrzycy:

 

Z jakimi objawami do diabetologa?

 

Na pierwszej wizycie diabetolog w Radomsku diagnozuje problem i ocenia, z jakim typem cukrzycy pacjent ma problem. Przeprowadza wywiad lekarski, pacjent musi opowiedzieć specjaliście, co mu dolega. Następnie diabetolog Radomsko przechodzi do wykonania niezbędnych badań i planuje leczenie.

 

Lekarze diabetolodzy w Radomsku na NFZ i prywatnie

Polecany diabetolog w Radomsku:

 

Jak leczyć cukrzyce?

Leczenie rozpoczyna się od diety oraz redukcji masy ciała. Wskazany jest umiarkowany wysiłek fizyczny, w celu zwiększenia przemiany materii i tym samym większego spalania węglowodanów. Natomiast w terapii cukrzycy typu 2 stosuje się leki doustne obniżające poziom cukru. W niektórych przypadkach, gdy nie osiąga się dobrej kontroli glikemii, konieczne jest zastosowanie insuliny. Rodzaj preparatu oraz zasady dawkowania ustala każdorazowo lekarz.

 

Zarobki diabetologa - Ile zarabia diabetolog?

Specjalista diabetolog może być zatrudniony w przychodni publicznej, prywatnym gabinecie, szpitalu, gdzie może brać dodatkowe dyżury. Lekarz ten może zarobić ponad 5tyś zł brutto miesięcznie.

Artykuły