Dietetyk Gliwice

Dietetyk Gliwice


Dietetyk to specjalista, który zajmuje się zdrowym odżywianiem. Dietetyk w Gliwicach uczy swoich pacjentów zdrowego odżywiania oraz opracowuje plan żywieniowy dla osób, które chcą być zdrowe oraz osób z problemami zdrowotnymi. Dietetyka uważa się za specjalistę międzydziedzinowym, ponieważ posiada wiedzę z zakresu anatomii, biochemii, medycyny oraz psychologii. Z pomocy dietetyka korzystają szpitale, przychodnie, poradnie dietetyczne oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze.Wspierają również instytucje naukowe, które prowadzą projekty badawcze, organizacje pozarządowe i media. Aby zostać dietetykiem należy skończyć liceum lub technikum ze specjalizacją dietetyka oraz studia gdzie otrzymuje się tytuł uzyskania stopnia zawodowego. Studenci kierunków dietetycznych mają zajęcia na specjalizacjach fizjologi czy toksykologii.


Specjalizacje detetyków

 

Średnie ceny usług dietetyka:

 

Dietetycy w Gliwicach

Poszukiwania dobrego dietetyka w Gliwicach, pomogły nam opinie klientów korzystających z usług tego specjalisty. W obecnych czasach zawód ten cieszy się wielkim zainteresowaniem, ponieważ dbamy o zdrowe odżywianie.

Poniżej lista dietetyków z Gliwic:

  1. Renata Matysik, Dietetyk Gliwice, tel: 505 070 705
  2. Justyna Szlęzak, Dietetyk Gliwice, tel: 669 745 571
  3. Agnieszka Bratek, Dietetyk Gliwice, tel: 502 162 382
  4. Metamorfoza, Dietetyk Gliwice, tel: 793 979 679
  5. Amarena, Dietetyk Gliwice, tel: 691 262 282

 

Czym zajmuje się dietetyk?

 

Ile zarabia dietetyk?

Zarobki dietetyka są zróżnicowane, zależy to od miejsca pracy i miasta w którym przyjmuje. Średnia jego pensja to ok 2300zł. Oczywiście dietetyk, który ma swój gabinet zarabia dużo więcej, oczywiście zalezne jest to od ilości pacjentów, od potrzeb pacjenta oraz renoma gabinetu.

Artykuły