Dobry Ginekolog Warszawa

Dobry Ginekolog Warszawa


Dobry ginekolog w Warszawie to specjalista, który sprawuje opiekę lekarską nad kobietą-dziewczynką w każdym wieku. Jego zadaniem jest  leczenie chorób kobiecych narządów płciowych, zapobieganie im oraz leczenie chorób wenerycznych. Pomaga kobietom w leczeniu niepłodności, oraz  leczy choroby żeńskiego układu płciowego. Zajmuje się zaburzeniami miesiączkowania, antykoncepcją, niepłodnością i nowotworami  narządów rodnych. Lekarze, którzy wybrali specjalizację z ginekologii jednocześnie zdobywają  wiedzę z zakresu położnictwa,  więc są w stanie odebrać poród, zająć się noworodkiem oraz rodzącą kobietą zaraz po porodzie.

Obecnie specjalizacja z ginekologii i położnictwa trwa 5 lat, podczas , gdy jeszcze w 2014 roku trwała 6,5 roku. Możliwość wykonywania zawodu lekarza o konkretnej specjalizacji otwiera dyplom ukończenia wyższej uczelni medycznej na adekwatnym do wybranej specjalności kierunku. Prawo wykonywania zawodu, uprawniające do podjęcia praktyki zawodowej nabywa się dopiero po ukończeniu specjalizacji, która obejmuje praktyki i zajęcia teoretyczne. Po spełnieniu tych dwóch wymogów absolwent otrzymuje tytuł dyplomowanego lekarza w danej specjalności. Może kontynuować także naukę w ramach specjalizacji II stopnia, zdobywając kolejne stopnie naukowe.

Lekarz musi być odpowiedzialny, cierpliwy i nastawiony na najwyższe dobro pacjentki. Powinien posiadać umiejętność podejścia do pacjentki, oraz wrażliwość i wyczulenie w trakcie badania i diagnozowania.

Zarobki lekarza ginekologa w Warszawie, w zależności od posiadanego stopnia specjalizacji  przekraczają zazwyczaj średnią krajową. Jeśli lekarz zatrudniony jest w kilku placówkach, jego pensja może przekraczać 10 000 złotych miesięcznie.

Ranking ginekologów Warszawa

Zestawienie najbardziej polecanych przez pacjentki mieszkające w Warszawie ginekologów, uznanych za najbardziej kompetentnych, zaangażowanych, empatycznych oraz rzetelnie zainteresowanych zdrowiem i problemami pacjentki.

a) Lek. Mariusz Sadowski

 -konsultacja ginekologiczna 150 zł

- prowadzenie ciąży 150 zł

b) Lek. Andrzej Wincewicz

-konsultacja ginekologiczna 150 zł

-cytologia 50 zł

-kolposkopia 200 zł

c) Dr n. med. Sławomir Sobkiewicz

-konsultacja ginekologiczna 300 zł

-konsultacja leczenia niepłodności 300 zł

d) Lek. Elżbieta Fajfrowska-Al  Ali

- konsultacja ginekologiczna 200 zł

- USG ciąży 250 zł

e) Lek. Katarzyna Koneczna

-konsultacja ginekologiczna 180 zł

-USG ciąży 250 zł

f) Dr n. med. Marian Malinowski

-konsultacja ginekologiczna 200 zł

-badania drożności jajowodów z opisem 700 zł

3. Pomoc ginekologa Warszawa

Kobiety powinny udać się do ginekologa, jeśli zauważą u siebie takie objawy jak:

-suchość pochwy

-bóle w dole brzucha

-świąd i pieczenie pochwy

-plamienia

-bolesne miesiączki

-nieregularne cykle miesiączkowe

-przed planowaniem ciąży

Każdy ginekolog przed badaniem przeprowadza wywiad ze swoją pacjentką. Pyta o problem z jakim przyszła i o datę ostatniej miesiączki.  Profilaktycznie bada pacjentce piersi i dopiero zaprasza ją na fotel ginekologiczny.

W obecnych czasach, w każdym gabinecie ginekologicznym możemy zrobić badania USG pochwy, piersi  oraz badanie cytologiczne. Każda kobieta od 16 roku życia powinna raz w roku udać się na badania kontrolne do gabinetu ginekologa.

Najczęstsze choroby ginekologiczne w Warszawie

Jeśli kobieta zauważy  takie choroby,  nie powinna ich lekceważyć i szybko zgłosić się do ginekologa. Szybka pomoc lekarza ginekologa może zapobiec  bardzo groźnym konsekwencjom choroby.

Możemy wyliczać wiele chorób układu rodnego,  które dolegają kobietom.  Jednymi z najczęściej diagnozowanych przez ginekologów są:


Rak jajnika objawy

Rak jajnika objawia się bólem podbrzusza, zaparciami, parciem na pęcherz oraz krwawieniem z narządów rodnych. Choroba ta najczęściej dotyka kobiety dojrzałe, a tylko 10% dotyka młode  do 30 roku życia. Leczenie raka jajnika niestety jest ciężkie i tylko operacja chirurgiczna oraz chemioterapia może pomóc pacjentce, oczywiście jeśli  ta odpowiednio wcześnie pojawi się w gabinecie ginekologa.

Mięśniak macicy objawy

Mięśniaki macicy to choroba, dokuczająca  kobietom w wieku 35-45 lat. Nie jest to choroba groźna, jeśli przestrzega się zaleceń lekarza i odwiedza jego gabinet w ustalonych  terminach. Najczęstsze objawy mięśniaka to przedłużające się i obfite miesiączki, bóle podbrzusza oraz krzyża. Ryzyko, że mięśniak z guza łagodnego przekształci się w złośliwy, jest bardzo małe i wynosi od 0,1 do 0,8 procenta.

Nadżerka macicy objawy

Kolejną z wielu chorób kobiecych jest nadżerka szyjki macicy. Chorobę łatwo może wykryć ginekolog podczas zwykłego badania. Jednak aby dobrze to zdiagnozować, lekarz musi zrobić badanie cytologiczne i na podstawie  wyniku tego badania może ocenić rodzaj infekcji. Przyczyną  nadżerki szyjki macicy może być infekcja grzybicza lub bakteryjna. Może pojawić się pieczenie i swędzenie w okolicach pochwy, a także upławy. Zdarza się także krwawienie między miesiączkami lub po stosunku płciowym. Lekarz może zastosować leczenia farmakologiczne tabletkami lub globulkami  lub wykonać zabieg wypalenia  lub zamrożenia zniszczonej tkanki.

Artykuły