Dostawcy gazu w Polsce

Dostawcy gazu w Polsce


Największym dystrybutorem, dostawcą gazu w Polsce jest państwowa spółka PGNiG. Dostarcza ona błękitne paliwo do większości gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Na rynku działa wielu innych dostawców, między innymi Tauron, PGE, Po Prostu Energia, Energa, HEG, Novum, Elektrix, Duon, Egesa Grupa Energetyczna S.A.,Błękitna Energia, Gaspol Energy, Handen czy Axpo.

 

Zadaniem dostawców gazu w Polsce jest bezpieczny transport paliw gazowych siecią dystrybucyjną na terenie całego kraju. Świadczą usługi transportu paliwa gazowego z przedsiębiorstwami zajmującymi się sprzedażą paliwa gazowego. Dostarczają gaz bezpośrednio do odbiorców końcowych oraz sieci operatorów lokalnych. Gaz dostarczany do domów jak i przedsiębiorstw pomocny jest przy ogrzewaniu domów, przedsiębiorstw dużych i małych, podgrzewania wody, potrzebny w kuchenkach do gotowania.

 

Właściciele domów mają szansę skorzystać z ekologicznego ogrzewania własnego domu. Mają możliwość zamówić zbiornik gazu do swojego domu. Zbiornik ten może być podziemny lub naziemny. Może być wydzierżawiony lub zakupiony na stałe. Firmy zajmujące się takim montażem dbają o dostarczenie odpowiedniej ilości gazu do domu, serwis jest 24h, dają gwarancję, a zainstalowany system telemetryczny daje znać, ze należy dowieźć gaz do klienta.

 

Ogrzewanie gazem w tych czasach to oczywista sprawa. Przede wszystkim dbamy o atmosferę powietrza jak i ekologie kraju. Wysoki komfort oraz bezobsługowe użytkowanie to cel dostawców gazu. Dużo osób zastanawia się nad kosztem takiej instalacji, kosztem montażu i eksploatacji a najważniejszym pytaniem jest bezpieczeństwo domowników. Gazowa instalacja grzewcza może mieć dwie formy gazu, dostarczanego do domu:

LPG jest to gaz płynny, który magazynuje się w zbiorniku umieszczonym na zewnątrz budynku.

Gaz ziemny jest możliwy jest tylko w przypadku, jeśli koło budynku przebiega sieć instalacji gazowej

 

Lista dostawców gazu w Polsce

Wymienimy kilku dostawców gazu na rynku polskim:

Artykuły