Dostawcy prądu w Polsce - Dostawcy energii

Dostawcy prądu w Polsce - Dostawcy energii


W Polsce jest kilkanaście dostawców prądu, od których można zakupić prąd. Dostawcy prądu mają bardzo dużo ofert i ich cena zależy od wielu różnych czynników, takich jak: podatek akcyzowy, koszty operacyjne, kosztu certyfikatów oraz ceny kalkulowanej. Trudno jest wyznaczyć najtańszego ogólnopolskiego dostawcy. Każdy dostawca dba o swoich klientów, stawiając przede wszystkim na jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo dostaw. Przestrzegają uczciwych zasad, tak aby klient indywidualny czy biznesowy był zadowolony.

 

Energia elektryczna w Polsce wytwarzana jest głównie ze spalania węgla kamiennego oraz brunatnego. Posiadamy bardzo dużo kopalni, które swoją pracą dostarczają nam energie. Pozostała część energii pochodzi z elektrociepłowni i Odnawialnych Źródeł Energii. Elektrownie wytwarzają 75% całości energii zużywanej w kraju. Prąd przesyłany jest siecią do Głównych Punktów Zasilających, które te zajmują się rozdzieleniem energii w każdy punk Polski. Następnie dostarczają prąd siecią dystrybucyjną do odbiorców. Każdy indywidualny odbiorca prądu ma możliwość zmiany Sprzedawcy Energii Elektrycznej.

 

Wymienimy najbardziej popularnych dostawców prądu w Polsce:

 

Jak i gdzie znajdę dostawcę prądu?

W obecnych czasach najpopularniejszym sposobem podpisania umowy na zakup energii elektrycznej jest wybrać sprzedawcę spośród ofert znajdujących się w Internecie, skontaktować się za pomocą strony internetowej lub zadzwonić do dostawcy i poprosić o ofertę. Jeśli zdecydujemy się na ofertę, dostawca prądu wysyła kuriera z umową, którą klient musi podpisać i oddać kurierowi, który dostarczy naszą umowę do danego dostawcy prądu. W każdym mieście znajdziemy punkt obsługi klienta, gdzie możemy się wybrać i porozmawiać na temat oferty danego dostawcy prądu. Na rynku Polskim możemy znaleźć dostawcę, który proponuje swoim klientom stałą cenę energii, która nie zmienia się w czasie trwania umowy.

 

Energia odnawialna – Czym jest energia odnawialna?

Następnym dobrym dostawcą dla małych i dużych przedsiębiorstw jest energia odnawialna, która wytwarzana jest z dóbr przyrody jak: wiatru, wody, słońca, źródeł geotermalnych oraz biogazu. Enefit jest na rynku polskim od 2016 roku, produkuje zieloną energię elektryczną z odnawialnych surowców, łupków bitumicznych oraz z odpadów domowych i opon.

Rynek energetyczny w Polsce rozwija się w kierunku lepszego dotarcia do klienta, zrozumienia ich potrzeb oraz wzrostu jakości świadczenia usług. Każdy z dostawców prądu świadczy usługi dla klientów indywidualnych oraz komercyjnych. Ich priorytetem jest przede wszystkim zadowolenie, zrozumienie i dostosowanie do potrzeb obsługiwanych klientów.

Artykuły