Elektryk Opole

Elektryk Opole


Elektryk Opole to fachowiec, który najczęściej zajmuje się montażem, naprawą oraz konserwacją instalacji i urządzeń elektrycznych.

Aby zostać elektrykiem, wystarczy skończyć szkołę zawodową. Oczywiście można zdobyć takie kwalifikacje kończąć technikum lub studia inżynierskie. Nawet niewykształcone osoby mogą wykonywać zawód elektryka.Takie uprawnienia zdobyć można w ośrodkach egzaminacyjnych, prowadzonych np przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Organizowane są również kursy kwalifikacyjne, umożliwiające zdobycie kwalifikacji w tym zawodzie. Zatem każdy, kto chce wykonywać ten zawód może zdobyć odpowiednie uprawnienia.

Szeroki zakres prac, jaki muszą wykonywać elektrycy spowodował, że większość z nich wyspecjalizowała się w w konkretnej dziedzinie, w myśl zasady, że jak chcesz robić dobrze i szybko to nie możesz robić wszystkiego. Część z nich zajmuje się instalacją I naprawą linii napowietrznych. Są oni najczęściej zatrudnieni w zakłądach energetycznych. Inni wybrali specjalizację – monter i konserwator sieci elektrycznej. Mają za zadanie podłączanie do sieci urządzeń elektrycznych i później czuwają nad ich przwidłową pracą. Kolejną specjalizacją jest elektroinstalator. Są to fachowcy, którzy specjalizują się w projektowaniu i wykonywaniu instalacji elektrycznych w budynkach. Tym różnią się od monterów I konserwatorów sieci, że po zakończeniu prac nie zajmują się nadzorem nad instalacjami, które wykonali. Są też tacy, którzy zajmują się wyłącznie naprawianiem i konserwowaniem sprzętu elektrycznego. Mogą rownież przewijać silniki elektryczne. Nie można też zapominać o elektrykach samochodowych, którzy zajmują się naprawą instalacji w pojazdach mechanicznych. W dobie szybkiego rozwoju motoryzacji fachowcy w tym zakresie są bardzo poszukiwani na rynku pracy.

Na terenie Opola na pewno znajdziemy elektryka, który wykona dla nas instalację lub remont instalacji albo pomoże nam naprawić urządzenie lub samochód.

Elektrycy w zależności od umiejętności mogą zajmować się:

Ranking polecanych elektryków w Opolu

Jeśli chcemy zaprojektować i wykonać instalację w budynku lub ją naprawić czy zmienić, możemy skorzystać z usług firm działających na terenie Opola, takich jak:

  1. D.C.ELEKTRO Dariusz Cięciwa,Zdzieszowice
  2. ZIM-EL, Piękna 59, Strzelce Opolskie
  3. PRE Wit volt, Ul Hallera 5c/7, Opole
  4. MG TECHNOLOGY, MJR. HUBALA 16 C/5, Opole

Firmy te świadczą również usługi w zakresie montażu domofonów I wideofonów oraz monitoringów. Zajmują się też przyłączaniem urządzeń do sieci i konserwacją. Najczęściej pracują w budownictwie lub w większych firmach, gdzie konieczny jest stały nadzór nad pracującymi tam urządzeniami elektrycznymi.

Pamiętajmy również, że montaż lub modernizacja instalacji elektrycznej w budynku wymaga opracowania projektu a po zakończeniu prac niezbędny jest odbiór robó przez właściwy Zakład Energetyczny.

 

Elektryk samochodowy Opole

Jeżeli mamy problem z instalacją elektryczną lub elektroniką w samochodzie warto skontaktować się ze specjalistą, który w Opolu na pewno nam pomoże.

  1. AUTO ELEKTRYKA MECHANIKA, KRZYSZTOF KASPEREK, ul. Jesiennych Liści 18, Opole
  2. Elektronika Elektryka Pojazdowa Tomasz Zdeb, Kępska 12, Zakrzów, Opole

Fachowcy z tego zakresu zajmują się naprawą instalacji elektronicznej i elektrycznej w samochodzie. W tej specjalizacji potrzeby jest wysokiej klasy sprzęt elektroniczny, który umożliwia zlokalizowanie usterki, a po wymianie części I naprawie instalacji pozwoli zakodować I zaprogramować elektronikę auta w taki sposób, by przywrócić mu ustawienia fabryczne. 

 

Naprawa RTV i AGD Opole

Kiedy mamy zepsute urządzenia elektryczne, lub takie, w których zepsuł się silnik to warto zwrócić się do fachowca z Opola, który temu zaradzi.

  1. LS Ludwik Smandzik, ZAKŁAD ELEKTROINSTALACYJNY, CHRZOWICE
  2. SILNOWSTAN Nowak Stanisław. Przezwajanie silników elektrycznych, Luboszycka 11A, Opole

Specjaliści w tym zakresie naprawią każde urządzenie elektryczne a jeśli jest taka konieczność przewiną silnik, przywracając mu prawidłowe działanie.

Trudno wycenić koszt wykonania instalacji elektrycznej, czy jej naprawę. Wszystko zależy od tego jaki jest zakres robót i jak skomplikowany jest projekt. Również w przypadku naprawy urządzeń elektrycznych lub instalacji w samochodzie koszt można określić w zależności od stanu uszkodzeń urządzenia czy istalacji elektrycznej w pojeżdzie. Czasami wystarczy niewielka ingerencja I wówczas naprawa nie jest droga, a czasami, kiedy konieczna jest wymiana drogich części i demontaż innych urządzeń, naprawa może być bardzo kosztowna.

Artykuły