Endodonta Legnica

Endodonta Legnica


Endodonta z Legnicy jest to specjalista z zakresu stomatologii, który zajmuje się leczeniem kanałowym zębów, leczeniem uszkodzonej, chorej miazgi zębowej oraz innymi schorzeniami, które wymagają leczenia kanałowego.

Aby zostać endodontą należy po ukończeniu studiów medycznych przebyć roczny staż i przystąpić do egzaminów kończących każdy staż. Należy odbyć 3 letnią specjalizację na kierunku „Stomatologia zachowawcza z endodoncją”. Następnie zdać Państwowy Egzamin Specjalizacyjny, gdzie stomatolog otrzymuje tytuł lekarza stomatologa endodonty.

Endodonta w Legnicy zajmuje się przede wszystkim chorobami miazgi zęba, takimi jak zgorzel lub martwica miazgi. Endodonta zajmuje się urazami mechanicznymi zęba, skutkiem których jest zwichnięcie lub złamanie struktury zęba. W jego dziale pracy jest także interwencja w przypadku głębokich ubytków próchnicowych, które wymagają leczenia kanałowego. Endodonta Legnica wykorzystuje nowoczesne środki technologii co umożliwia pacjentowi ograniczenie bólu podczas zabiegu. Najpierw podaje pacjentowi znieczulenie, a po tym zajmuje się chorym zębem. Niestety dział endodoncji nie jest refundowany z NFZ dlatego leczenie kanałowe jednego zęba to koszt ok.200 złotych.

 

Jakimi schorzeniami zajmuje się Endodonta?

 

Jak Endodonta zajmie się leczeniem kanałowym zęba?

  

Polecani Endodonci w Legnicy

  1. Bellodent - Gabinety stomatologiczne TARABUŁA tel: 71 796 77 99
  2. Stomatologia Marcin Pietrzycki tel: 601 141 299
  3. Stomatologia Szymczak tel: 76 862 77 83
  4. Gabinet Stomatologiczny Katarzyna i Jacek Sierschyńscy tel: 76 866 06 25
  5. Prywatna praktyka stomatologiczna - dentysta Tomasz Kaniak tel: 533 915 330

 

Ile zarabia Endodonta?

Najniższe zarobki będą mieli endodonci, którzy przyjmują pacjentów w przychodniach NFZ. Więcej zarobią endodonci, którzy przyjmują w gabinetach prywatnych ale właściciele tych gabinetów zarobią najwięcej. Na zarobek endodonty ma wpływ wykształcenie, wiek, płeć oraz rejon Polski w którym pracują. Zarobki tego specjalisty klasyfikują się od 4 tyś do 10 tyś złotych

Artykuły