Farmaceuta Szczecinek

Farmaceuta Szczecinek


Farmaceuta ze Szczecinka to osoba udzielająca usług farmaceutycznych, pracująca w aptece, która ukończyła studia na kierunku farmacja. Osoba komunikatywna, ceniąca dobro i zdrowie pacjenta.

Farmaceuta to profesja zaliczana do grupy służby zdrowia, jego celem jest ochrona zdrowia publicznego. Ich zakres obowiązków to nie tylko wydawanie leków na receptę, ale często musi doradzić pacjentowi najbardziej możliwe rozwiązanie przy chorobie. Farmaceuta musi być pracowity, wytrwały i posiadać dużo empatii dla pacjentów. Muszą ciągle pogłębiać swoją wiedzę ponieważ lista leków i farmaceutyków powiększa się każdego dnia. Farmaceuta może pracować w aptece, punkcie aptecznym, laboratorium a także w firmach farmaceutycznych.

Farmaceuta w Szczecinku musi ukończyć 5 letnie studia w kierunku farmacji. Studia nie są łatwe i trzeba od początku wziąć się do nauki. Po skończeniu studiów otrzymuje tytuł magistra farmacji, ale aby pracować w swoim zawodzie musi złożyć wniosek o wydanie prawa do wykonywania zawodu i odbyć kilkumiesięczny staż. Na farmaceutach ciąży bardzo duża odpowiedzialność, ponieważ pomyłka przy wydaniu lekarstw może być przyczyną bardzo ciężkiej choroby a nawet śmierci pacjenta.

 

Cechy jakie powinien posiadać farmaceuta:

 

Farmaceuta może starać się o stanowisko kierownicze, gdzie zobowiązuje go ukończenie kursu specjalizacyjnego przy wydziałach farmacji wyższych uczelni i otrzymanie tytułu specjalisty, ma co najmniej 5-letni staż pracy, w przypadku gdy posiada specjalizację z zakresu farmacji aptecznej oraz musi posiadać umiejętność zarządzania pracownikami.

 

 

Obowiązki kierownika apteki:

 

Farmaceuci w Szczecinku

Przedstawiamy kilka aptek w Szczecinku, w których pracują farmaceuci

  1. Apteka „Dbam o zdrowie”, Szczecinek, ul. Karlińska 15 tel: 736 697 933

  2. Apteka „Nowa Farmacja”, Szczecinek, ul. Polna 24 tel: 730 172 662

  3. Apteka „Przy Ratuszu”, Szczecinek, Plac Wolności 18 D tel: 94 372 35 96

  4. Apteka „Pod Złotym Moździerzem”, Szczecinek, ul. Warcisława IV 60 tel: 94 374 70 07

 

Zarobki farmaceuty - Ile zarabia Farmaceuta?

Zastanawiasz się ile zarabia farmaceuta? Otóż zarobki farmaceuty zależą między innymi od miejsca pracy, miejsca zamieszkania oraz wielkości apteki.

W małych miejscowościach można liczyć na płacę od ok. 1000-1500 zł do 1500-2000 zł w dużych miastach. Doświadczony farmaceuta może liczyć na zarobki od 3 tys. Kierownik apteki czy właściciel może liczyć na wyższe wynagrodzenie od 5 tyś wzwyż. W firmach farmaceutycznych i laboratoriach farmaceuta może zarobić od około 4 tysięcy złotych aż do 15 000zł.

Artykuły