Fasowacz – kto to jest?

Fasowacz – kto to jest?


Dawniej pracownik apteki, który mimo, że nie posiadał wykształcenia chemicznego czy farmaceutycznego i zajmował się przygotowywaniem leków nazywano fasowacz. W obecnych czasach to także pracownik apteki lecz częściej firmy farmaceutycznej. Fasowacz zajmuje się sporządzaniem prostych leków wedle przygotowanej receptury, pakuje je, dba o jej wagę oraz zalecaną ilość.

 

Fasowacz – kim był lub jest?

Fasowacz to dawny zawód. Człowiek ten posiada minimum wykształcenie średnie, cechuje go cierpliwość, dokładność , zdolności manualne oraz potrafi współpracować w grupie. Musi posiadać książeczkę sanepidu oraz doświadczenie w firmie farmaceutycznej. Jest pracownikiem apteki, w której zajmuje się odliczaniem czy odważaniem odpowiedniej porcji leków, które pakuje.

 

Czym zajmuje się fasowacz?

Fasowacz to osoba, która zajmuje się sporządzaniem specyfików według otrzymanej receptury. Dba o to, aby w każdym opakowaniu znajdowała się odpowiednia ilość sztuk tabletek lub odpowiednia waga. Fasowacz pakuje leki w kartoniki, szklane buteleczki albo plastikowe torebki. Prowadzi odpowiednią dokumentację produkcyjną, którą wykonał w trakcie swojej pracy.

 

Ile zarabia fasowacz?

Fasowacz zarabia niewiele, jego płaca porównywana jest do pracy salowej czy pomocy laboratoryjnej. Zarobki zaczynają się od najniższej krajowej i mogą wzrastać po kilkuletniej pracy i zdobyciu doświadczenia.

Artykuły