Firma transportowa Brzeg - Przeprowadzki Brzeg

Firma transportowa Brzeg - Przeprowadzki Brzeg


Transport Brzeg - Transport jest to zespół czynności związanych z przemieszczaniem osób i materiałów za pomocą odpowiednich środków. Obejmuje zarówno samo przewożenie z miejsca na miejsce jak i wszelkie czynności potrzebne do wykonania tej usługi np.czynnosci ładunkowe,manipulacyjne. Transport towarzyszył ludzkości od samych początków rozwoju Polski.

Rozróżnia się transport: lądowy,wodny,przesyłowy,lotniczy oraz silnikowy.

W Polsce transport drogowy jest regulowany poprzez Ustawę o transporcie drogowy z dnia 6 września 2001 roku. Dokument ten zawiera szereg przepisów dotyczących przewozu oraz określa zasady wykonywania przez przedsiębiorców krajowego i międzynarodowego transportu. Dodatkowo dokument porusza kwestię ogólne związane z przewozem drogowym, określa obowiązki i prawa Inspekcji Transportu Drogowego oraz kary grożące za nieprzestrzeganie przepisów. Chcąc zawodowo zająć się transportem drogowym musimy zarejestrować naszą firmę i uzyskać licencję pozwalającą nam na wykonywanie transportu drogowego w celach zarobkowych. Licencja ta wydawana jest przez lokalnego starostę w zależności od ulokowania głównej siedziby firmy. Dokument ten jest wydawany z określonym czasem obowiązywania – od 2 do maksymalnie 50 lat.

 

Rodzaje transportu drogowego:

Krajowy transport drogowy jest to podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie przewozu osób lub rzeczy pojazdami samochodowymi zarejestrowanymi w kraju, za które uważa się również zespoły pojazdów składające się z pojazdu samochodowego i przyczepy lub naczepy, na terytorium Polski.

Międzynarodowy transport drogowy to wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie przewozu osób lub rzeczy pojazdami samochodowymi, za które uważa się również zespoły pojazdów składające się z pojazdu samochodowego i przyczepy lub naczepy, przy czym jazda pojazdu między miejscem początkowym i docelowym odbywa się z przekroczeniem granicy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Firmy transportowe w Brzegu

Przewóz ładunków, zwłaszcza na dużą skalę, wymaga zaangażowania fachowców, którzy zrealizują transport od początku do końca. Nie każdy przewoźnik wykona tę usługę należycie. Chcąc wybrać najlepszą firmę transportową, które zrealizują wzorowo zarówno krajowy, jak i międzynarodowy transport drogowy możemy poszukać go w Brzegu.

Podamy kilka przykładów firm transportowych w Brzegu. Oto one:

  1. Nava-Trans. Transport osobowy ul: Armii Krajowej 16  nr. tel: 720 001 001

  2. Zyzak M. Transport, Brzeg, ul. Brzechwy 6, telefon kontaktowy: 77 411 20 59

  3. Matelski Ryszard. Transport, spedycja. Import, export ul. Bohaterów Westerplatte 34 tel: 77 411 46 26

  4. Nowosielski Zdzisław. Usługi transportowe Brzeg, ul. Władysława Łokietka 33, nr: 77 416 15 63

 

Firma przeprowadzkowa Brzeg

Szukając odpowiedniej firmy transportowej dobrze jest sprawdzić czy dana firma w Brzegu zajmuje się przeprowadzkami. Koniecznie trzeba porozmawiać wcześniej z taką firmą, że chodzi nam o przewóz rzeczy (samochód z kierowcą) a także pomoc w załadunku. Najważniejsza jest sprawna komunikacja. Po naszej stronie jako klienta należy dokładne opisanie listy rzeczy do przewiezienia i swoich oczekiwań od firmy przeprowadzkowej, np. pakowanie rzeczy, wniesienie rzeczy, itd. Do wyceny przeprowadzki będą ważne adresy i terminy załadunku oraz rozładunku, ile osób będzie potrzebne do pomocy itp. Niektóre firmy stosują stawką godzinową, np. ok. 85 zł/h. Przy stawce kilometrowej najczęściej jest to około 1,5 zł/km.

 

Lista firm przeprowadzkowych w Brzegu

  1. Przeprowadzki Brzeg ul. Chopina 49 tel: 607 245 357
  2. Rapid-Trans Usługi Transportowe i Przeprowadzki Jarosław Drozd ul. Juliusza Słowackiego 36/6 tel: 723 382 386
  3. FIOŁKA-TRANS Transport & Przeprowadzki BRZEG ul. Chorążych 5 tel: 665 449 089
  4. Przeprowadzki Grysiewicz Oława, Strzelin, Brzeg, Wrocław, Namysłów, Bierutów ul. Oławska 10 tel: 513 448 881

 

Zarobki firmy transportowej lub przeprowadzwkowej

Zarobki te zależą od ilości zleceń realizowanych przez przedsiębiorcę i w połączeniu z odpowiednio ograniczonymi kosztami, istnieje realna możliwość uzyskiwania dużych zarobków. Oczywiscie zarobki te uzaleznione są od ilości zamówień oraz gdzie transport będzie wysyłany.

Artykuły