Fryzjer dla psów i innych zwierząt Zgorzelec - Groomer

Fryzjer dla psów i innych zwierząt Zgorzelec - Groomer


Groomer, fryzjer dla psów i innych zwierząt jest również w Zgorzelcu. Określenie pochodzi od angielskiego czasownika to groom, czyli „pielęgnować”. Zawód ten znany jest w wielu krajach świata. Groomerzy nie tylko przycinają sierść, ale zajmują się też myciem, trymowaniem, czyszczeniem uszu, usuwaniem insektów i wieloma innymi zabiegami.

W Polsce zawód groomera jest nieuregulowany. W tym zawodzie niezbędne są pasja, miłość do zwierząt oraz gruntowna edukacja do samodzielnego prowadzenia gabinetu groomerskiego. Odpowiednia wiedza i właściwe podejście do zwierzęcego klienta mogą okazać się niezwykle przydatne. Usługi groomerskie to mycie, trymowanie, czyszczenie uszu, usuwanie insektów oraz wiele innych zabiegów pielęgnacyjnych, pozwalających zadbać o właściwą higienę czworonożnych domowników. Zawód groomera znany jest w wielu krajach Europy i Świata. Osoby posiadające odpowiednią wiedzą i umiejętności, mogą pracować w gabinetach weterynaryjnych, zakładach pielęgnacji psów lub dojeżdżać na życzenie klienta do jego domu w Zgorzelcu i tam świadczyć usługi groomerskie.

 

Jak otworzyć salon fryzjerski dla psów?

Aby otworzyć salon fryzjerski dla zwierząt w Zgorzelcu, konieczne jest ukończenie specjalistycznego kursu oraz zgoda właściwych instytucji. Szkolenia są krótkie i trwają od tygodnia do miesiąca, a ich koszt waha się w granicach 2000 do 4000 zł. Uczestnicy zapoznają się z podstawami kynologii, hodowli i tresury. Poznają wzorce strzyżenia ras zgodne ze standardami Międzynarodowej Federacji Kynologicznej. Uczą się zasad pielęgnacji i właściwego doboru kosmetyków. Najważniejszym elementem kursów są zajęcia praktyczne, gdzie groomerzy pracują pod okiem doświadczonych specjalistów. Człowiek uczący się powinien posiadać zdolności manualne, wyczucie estetyki oraz najważniejsze to empatia do zwierząt, opanowanie i cierpliwość.

Wyposażenie i przystosowanie salonu jest dużą inwestycją, zakup podstawowych narzędzi, kosmetyków oraz niezbędnego wyposażenia gabinetu to koszt kilkunastu do dwudziestu tysięcy złotych. W profesjonalnym salonie powinien się znajdować specjalny stół groomerski. Profesjonalne modele wyposażone są w specjalne lampy ledowe, a ich blat zabezpieczony jest matą antypoślizgową. Następnym akcesorium jest zakup narzędzi, umożliwiających trymowanie oraz przycinanie sierści naszym czworonogom oraz suszarki, która umożliwi one usunięcie nadmiaru wody z sierści czworonoga oraz stylizację fryzury. Salon fryzjerski dla psów, kotów czy innych naszych czworonożnych przyjaciół to świetny pomysł na własny biznes.

Zakłady fryzjerkie dla psów w Zgorzelcu oferują usługi dla wszystkich posiadaczy psów, zarówno rasowych jak i nierasowych, długowłosych oraz krótkowłosych. Oferują także usługi dla właścicieli kotów, świnek morskich oraz królików. Starają się tak organizować pracę, aby jak najbardziej zminimalizować stres u zwierząt. Średni czas obcięcia psa małego, wraz z pełną kosmetyką w salonie wynosi 30 minut natomiast jeśli klient decyduje się na kąpiel, pupil gotowy jest do odbioru po godzinie.

 

Polecane usługi przez groomerów w Zgorzelcu to:

 

Cennik usług fryzjerskich dla psów w Zgorzelcu:

- wyczesywanie z kąpielą psa od 70 zł

- przycięcie pazurków od 10 zł

- pielęgnacja uszu od 10 zł

- pakiet FULL WYPAS od 80 zł

- wyczesanie kota od 50 zł

 

Salony fryzjerskie dla psów i innych zwierząt w Zgorzelcu

Polecane salony fryzjerów dla psa oraz innych czworonogów w Zgorzelcu

  1.  "Pupil" Dorota Niklewicz Salonik Piękności Dla Psów ul. ul. Łużycka 37A
  2.  Salon Fryzjerski Katarzyna Suszek ul. Chopina 1A
  3.  Salon Psiej Pielęgnacji Lusia - Justyna Skowrońska ul. Daszyńskiego 33 lok. 2
  4.  Pielęgnacja Psów Pieszczotka ul. Tęczowa 7
Artykuły