Gastrolog Legnica

Gastrolog Legnica


Gastrolog Legnica to specjalista, który zajmuje się problemami układu pokarmowego takimi jak żołądka, przełyku, wątroby, jelit oraz trzustki. W obecnych czasach związanych ze stresem jak i pośpiechem duża ilość osób korzysta z porad gastrologa, gdyż to sprzyja problemom jelit jak i żołądka. Aby zostać gastrologiem należy ukończyć liceum, następnie 6 letnie studia na uczelni medycznej. Dopiero zdobyć staż i wybrać konkretny kierunek specjalizacji, która obejmuje praktyki lekarskie jak i teoretyczne. Zarobki takiego specjalisty przekraczają średnią krajową.

Do gastrologa należy wybrać się, gdy często czujemy takie dolegliwości jak :

Lekarzy o specjalności gastrologa znajdziemy w Legnicy, możemy skorzystać z wizyty na NFZ ze skierowaniem lub w gabinecie prywatnym. Gastrolog przeprowadzi z pacjentem wywiad, wypyta o dolegliwości jak i czy pacjent bierze już jakieś leki. Może dać skierowanie na takie badania jak :

Po wykonanym badań gastrolog może postawić diagnozę i zalecić nam dietę, wypisać odpowiednie leki usprawniające pracę jelit lub skierować pacjenta do onkologa lub chirurga na leczenie szpitalne. Po badaniach gastrolog może stwierdzić jaką chorobę może mieć pacjent:

W Legnicy jest dość popularna Poradnia na NFZ Gastroenterologiczna, która zatrudnia dobrych gastrologów. Poradnia ta mieści się na ul. M. Skłodowskiej-Curie54-60. Natomiast najbardziej polecanym gastrologiem-internistą jest dr n. med. Krzysztof Stawik. Gastrolog ten zdobył 1 miejsce w rankingu ABCZdrowie. Gabinet mieści się na ul. Kościuszki 24/1. W mieście tym mieści się bardzo dobra Poradnia gastrologiczna dla dzieci jest to Centrum Profilaktyczne Diagnostyczno-Lecznicze Fundacji na rzecz Dzieci Zagłębia Miedzianego. Poradnia ta zatrudnia bardzo dobrych specjalistów. Mieści się na ul. Okrzei 10.

Badanie specjalistyczne na NFZ gastroskopii lub kolonoskopii jest bezpłatne, natomiast w gabinecie prywatnym za badanie gastroskopii zapłacimy od 200 zł a za kolonoskopię od 350 zł.

 

Gastrolog dziecięcy

Do gastrologa dziecięcego rodzic powinien się zgłosić z dzieckiem, jeśli dziecko ma częste zaparcia, bóle brzucha, biegunki, wymioty lub nie przybiera na wadze. Specjalista ten zajmuje się dziećmi od noworodka do wieku pełnoletności.

Gastrolog dziecięcy zajmuje się leczeniem takich chorób jak:

Gastrolog dziecięcy, żeby dobrze zdiagnozować chorobę może wysłać małego pacjenta na usg, gastroskopię lub kolonoskopie. Również zaleca zrobienie wyniku z moczu, kału oraz krwi. 

 

Komórki Zakładu Opieki Zdrowotnej - Poradnie, Gabinety, Ośrodki zdrowia

Poniżej lista Komórek Zakładu Opieki Zdrowotnej a w niej między innymi: Poradnie, Gabinety, Ośrodki, Banki krwi, Punkty szczepień, Pracownie, Apteki szpitalne.

W bazie danych znajduje się: ID księgi, ID ZOZ, ID Jednostki, ID Komórki, Regon, kodResortVIII, Teryt, Teryt opis, Ulica, Kod pocztowy, Miejscowość, Numer telefonu, Data rozpoczęcia działalności komórki.

Z bazy danych zostało usunięte: Kod jednostki, Kod komórki, Budynek, Lokal, e-mail, strona www, Kod smc, Kod ulicy, Liczba łóżek, Liczba łóżek intensywnej opieki medycznej, Liczba łóżek intensywnego nadzoru kardiologicznego, Liczba łóżek dla noworodków, Liczba inkubatorów, Liczba łóżek intensywnej terapii, Liczba łóżek intensywnej opieki oparzeń, Liczba łóżek intensywnej opieki toksykologicznej, Liczba łóżek intensywnej terapii noworodka, Liczba łóżek opieki ciągłej dla noworodków po sztucznej wentylacji, Liczba łóżek opieki pośredniej dla noworodków niewymagających wsparcia oddechowego, Liczba łóżek nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej, Liczba stanowisk dializacyjnych, Data zakończenia działalności komórki, Początek okresu zawieszenia, Koniec okresu zawieszenia.

Raport wygenerowany na podstawie danych w systemie RPWDL z dnia 2021-03-25 00:00:00 / Zródło: dane.gov.pl 

Artykuły