Gastrolog Legnica

Gastrolog Legnica


Gastrolog Legnica to specjalista, który zajmuje się problemami układu pokarmowego takimi jak żołądka, przełyku, wątroby, jelit oraz trzustki. W obecnych czasach związanych ze stresem jak i pośpiechem duża ilość osób korzysta z porad gastrologa, gdyż to sprzyja problemom jelit jak i żołądka. Aby zostać gastrologiem należy ukończyć liceum, następnie 6 letnie studia na uczelni medycznej. Dopiero zdobyć staż i wybrać konkretny kierunek specjalizacji, która obejmuje praktyki lekarskie jak i teoretyczne. Zarobki takiego specjalisty przekraczają średnią krajową.

Do gastrologa należy wybrać się, gdy często czujemy takie dolegliwości jak :

Lekarzy o specjalności gastrologa znajdziemy w Legnicy, możemy skorzystać z wizyty na NFZ ze skierowaniem lub w gabinecie prywatnym. Gastrolog przeprowadzi z pacjentem wywiad, wypyta o dolegliwości jak i czy pacjent bierze już jakieś leki. Może dać skierowanie na takie badania jak :

Po wykonanym badań gastrolog może postawić diagnozę i zalecić nam dietę, wypisać odpowiednie leki usprawniające pracę jelit lub skierować pacjenta do onkologa lub chirurga na leczenie szpitalne. Po badaniach gastrolog może stwierdzić jaką chorobę może mieć pacjent:

W Legnicy jest dość popularna Poradnia na NFZ Gastroenterologiczna, która zatrudnia dobrych gastrologów. Poradnia ta mieści się na ul. M. Skłodowskiej-Curie54-60. Natomiast najbardziej polecanym gastrologiem-internistą jest dr n. med. Krzysztof Stawik. Gastrolog ten zdobył 1 miejsce w rankingu ABCZdrowie. Gabinet mieści się na ul. Kościuszki 24/1. W mieście tym mieści się bardzo dobra Poradnia gastrologiczna dla dzieci jest to Centrum Profilaktyczne Diagnostyczno-Lecznicze Fundacji na rzecz Dzieci Zagłębia Miedzianego. Poradnia ta zatrudnia bardzo dobrych specjalistów. Mieści się na ul. Okrzei 10.

Badanie specjalistyczne na NFZ gastroskopii lub kolonoskopii jest bezpłatne, natomiast w gabinecie prywatnym za badanie gastroskopii zapłacimy od 200 zł a za kolonoskopię od 350 zł.

Artykuły