Genetyk Opole na NFZ i prywatnie

Genetyk Opole na NFZ i prywatnie


Genetyk z Opola to lekarz specjalista, który zajmuje się kwestiami dziedziczenia cech, chorobami wrodzonymi i dziedzicznymi. Jego przedmiotem badań jest nie tylko człowiek, ale także zwierzęta i rośliny. Lekarze genetycy w Opolu przyjmują zarówno na NFZ jak i prywatnie.

By zostać genetykiem należy skończyć studia. Dobrze, aby student wcześniej interesował się chemią, fizyką, matematyką oraz informatyką. W zawodzie tym należy mieć dobrą pamięć i umiejętność łatwego przyswajania wiedzy. Genetyk może pracować w laboratorium, w szpitalu czy innym ośrodku chemiczno-medycznym. Ma również możliwość zatrudnienia w placówkach naukowo-badawczych, w przemyśle farmaceutycznym, paszowym czy chemii gospodarczej.

Na wizytę do genetyka w Opolu powinny zgłosić się osoby, które obarczone są dziedziczeniem chorób występujących w rodzinie oraz jeśli potencjalny ojciec chce ustalić czy jest ojcem. Wtedy genetyk porównuje profil genetyczny dziecka i ojca. Genetyk, przy pomocy wielu narzędzi diagnostycznych potrafi wykryć przyczynę i pochodzenie chorób z którymi zgłaszają się pacjenci.

 

Do pracy genetyka na NFZ oraz z prywatnych gabinetów należy:

 

Wyróżniamy następujące rodzaje genetyki:

 

Gdzie przyjmuje lekarz genetyk w Opolu?

Jeśli szukasz lekarza genetyka w Opolu to poniżej znajdziesz listę

  1. Opolskie Centrum Onkologii im. prof.T.Koszarowskiego ul. Katowicka 66A, tel. 77 441 60 01

  2. PORADNIA GENETYCZNA ul. Jerzego i Ryszarda Kowalczyków 16,

  3. Poradnia Genetyczna w Opolu ul. Juliana Tuwima 1, Telefon - 663 686 289

 

Zarobki lekarza genetyka - Ile zarabia genetyk?

Doświadczony specjalista na tym stanowisku otrzymuje średnio wypłatę pomiędzy 3 tyś zł a 6 tyś zł. Wszystko zależy od tego gdzie pracuje, na jaką umowę oraz jakie ma doświadczenie.

 

Artykuły