Hipertensjolog Wieluń

Hipertensjolog Wieluń


Hipertensjolog to specjalista specjalizujący się w leczeniu pacjentów mających problem z nadciśnieniem tętniczym. Zajmuje się on przede wszystkim diagnostyką, leczeniem i pofilaktyką pacjenta, które ma takie problemy. Każdy chory koniecznie musi być pod nadzorem hipertensjologa. Specjalizacja ta jest w Polsce dopiero od 2006 roku i jest specjalizacją samodzielną. Specjalista ten współpracuje z lekarzami innych specjalizacji, np. z internistą, kardiologiem, diabetologiem, nefrologiem oraz geriatrą.

Coraz częściej problemy z nadciśnieniem tętniczym ma bardzo dużo dorosłych, młodzież oraz dzieci. W naszym kraju na nadciśnienie tętnicze cierpi co trzecia dorosła osoba, a blisko 30 % jest zagrożone nadciśnieniem. Obecnie w Polsce mamy ponad 10 milionów ludności z tym schorzeniem.

 

Hipertensjolog przyjmuje pacjentów zmagających się z bardzo wysokim ciśnieniem, cukrzycą, z zespołem metabolicznym jak również takimi dolegliwościami jak:

 

Każdy pacjent powinien umówić się na wizytę do hipertensjologa jeśli odczuwa w/w dolegliwości. Czerwonym światełkiem do umówienia się z tym specjalistą jest powtarzające się ciśnienie w wysokości 140/90. Każdy pacjent wybierając się na pierwszą wizytę do hipertensjologa powinien przynieść ostatnie badania, zapiski codzienne z cisnienia. Czasami specjalista już po pierwszej wizycie może postawić diagnozę, rozpoznać przyczyny złego samopoczucia oraz zalecić leczenie. Jeśli jednak nie uda mu się postawić diagnozy zleca dodatkowe badania tj morfologię, poziom cholesterolu, glukozy jak i też stężenie potasu, sodu i keratyniny. Większość zglaszających się pacjentów problem z nadciśnieniem tętniczym ma z podowu niezdrowego trybu życia, palenia papierosów, braku aktywności fizycznej oraz otyłości.

 

Hipertensjolodzy w Wieluniu

Podamy kilka miejsc, w których możesz spotkać Hipertensjologa w Wieluniu.

  1. Specjalistyczny Gabinet Lekarski lek. Jacek Lach tel: 795 420 190
  2. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wieluniu tel: 43 840 68 00
  3. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej BOMED tel: 43 841 10 01
  4. Przychodnia lekarzy specjalistów "SANMED" w Wieluniu tel: 43 842 72 84
Artykuły