Instruktor Nordic Walking Ustka

Instruktor Nordic Walking Ustka


Instruktor Nordic Walking w Ustce to osoba, która ukończyła odpowiedni kurs. Posiada odpowiednie uprawnienia do prowadzenia Nordic Walking. Musi być komunikatywny, otwarty i z entuzjazmem podchodzić do treningów.

 

Instruktor Nordic Walking w Ustce mobilizuje swoich podopiecznych do pracy nad sobą, obserwuje ich i koryguje pojawiające się błędy. Jest to praca wymagająca doskonałego przygotowania fizycznego jak i psychicznego. Posiadając certyfikat i stosowne uprawnienia instruktora może założyć własną działalność. Może wtedy pracować w klubach fitness, prowadzić indywidualne treningi lub być zatrudnionym w sanatoriach czy ośrodkach rehabilitacyjnych. Każdy instruktor powinien umieć pracować z klientami aby motywować ich i angażować do pracy nad swoim zdrowiem.

 

Ważną zasadą Instruktora Nordic Walking z Ustki jest umiejętność zarządzania swoim grafikiem pracy, dostosowując swoją prace do klientów, którzy uczestniczą w treningach. Często instruktor traktuje lekcje treningów jako pracę dodatkową, w ten sposób może pracować w innej firmie.

Jednak czasami bywa, że zajmuje się tylko takimi treningami więc stara się mieć jak największą grupe trenujących. Dzięki temu zarobki są dość duże i nie musi pracować dodatkowo. Instruktor jest osobą życzliwą, empatyczną, o pogodnym usposobieniu oraz cierpliwą. Potrafi doskonale wytłumaczyć pracę z kijkami, nie irytując się na błędy swoich klientów.

 

Instruktor Nordic Walking powinien mieć:

 

Trasy i ścieżki do Nordic Walking w Ustce

W Ustce do Nordic Walking najlepiej nadaje się do tego promenada, która niedawno została przedłużona co zachęca do całkiem długiej wędrówki. Kierunkiem kijkowej wycieczki będzie zachodnia jak i wschodnia plaża, obie są jednakowo atrakcyjne do treningów z instruktorem nordic walking. Najbardziej popularna staje się sama plaża, po której można biegać boso, zapewniając sobie masaż stóp. Trasa zachodnia zaczyna się od trzeciego mola poprzez leśne ścieżki, to trasa od 3 do 4 km . Plażą wschodnią zwykle biega się od falochronu do ul. Wczasowej ok.3 km.O zdrowotnych walorach tej formy aktywności może świadczyć fakt, iż znajduje się ona w ofercie wielu uzdrowisk jako jeden z zabiegów.

 

Ile zarabia Instruktor Nordic Walking?

Zarobki instruktora zależą od tego ile godzin przepracuje, jak bardzo jest popularny i jak bardzo jest chwalony i polecany przez swoich kursantów. Ilości ukończonych kursów, doświadczenie w pracy w tym zawodzie oraz ilości ofert pracy. Patrząc jak szeroką grupę potencjalnych klientów posiada instruktor, jak często trenuje jego zarobki będą na satysfakcjonującym poziomie. Oczywiście nie da się oczywiście jednoznacznie tego określić. Wymienione czynniki sprawiają, że pensja może się naprawdę różnić. Portale donoszą jednak, że Instruktor może zarobić na samym tylko trenowaniu nordic walking około 2tyś do 4tyś zł na miesiąc.

Artykuły