Jubiler Koło, Konin, Kutno

Jubiler Koło, Konin, Kutno


Jubiler w Kole, Koninie i Kutnie zajmuje się wytwarzaniem biżuterii ze złota, srebra oraz platyny. W odpowiedni sposób łączy metale szlachetne tworząc biżuterię, zajmuje się jej wyceną, posiada szeroką wiedzę z zakresu rozpoznawania metali i kamieni szlachetnych. Wszystkie wyroby jubilerskie muszą być cechowane przez organy administracji państwowego urzędu probierczego.Aby zdobyć zawód jubilera należy odbyć minimum 3 letnią praktykę w zawodzie jubiler/złotnik, przystąpić do egzaminu czeladniczego a po kolejnych dwóch latach mistrzowskiego. Swoje umiejętności i kwalifikacje może podnieść na wyższej uczelni, które oferują takie kierunki jak wzornictwo czy projektowanie biżuterii. Wtedy też zdobywa dyplom wyższej uczelni.

 

Jubiler posiada nieprzeciętne zdolności manualne, zmysł estetyczny oraz posiada szeroką wiedzę teoretyczną. Podstawową wiedzą jest znajomość prób i cech metali szlachetnych, specjalistyczne nazewnictwo oraz wiedzę związaną z wyceną lub sprzedażą biżuterii. Rozpoznaje kamienie szlachetne, zna metodę w polerowaniu oraz odnawianiu wszelakiej biżuterii. Potrafi osadzić kamień, który wypadł klientowi z biżuterii oraz skrócić zbyt długi łańcuszek lub bransoletę. Potrafi sam stworzyć interesujący wzór na zamówienie klienta i stara się aby zainteresowany wyszedł z jego pracowni zadowolony.

 

Jubiler z Konina, Kutna i Koła musi mieć odpowiednie wykształcenie, posiadać zdolności manualne i być kreatywny. Posiadać wyobraźnię, poczucie estetyki, doskonały wzrok i być zręczny. Obowiązkowość i terminowość cechuje jego pracę. Jego profesje można zaliczyć do artysty. Jego praca polega na kontakcie z klientami więc musi być tolerancyjny, cierpliwy oraz opanowany. Musi posiadać szeroką wiedzę aby podpowiedzieć klientowi w sprawie wyrobu lub kupna biżuterii. Umiejętność sprzedaży oraz zasady obsługi klienta.

 

Usługi jubilerskie Kutno, Konin, Koło

Profesjonalną obsługę jubilerską, piękną biżuterię i złotnika znajdziemy w Kutnie, Kole i Koninie na liście poniżej.

 1. Rzepka Elżbieta, Rajmund. Firma jubilerska ul. Toruńska 73, Koło

 2. Domagała Pracownia Jubilerska, Wiosny Ludów 11, 62-500 Konin, Tel. 63 242 80 96

 3. Złotnik Kutno BM Jóźwiak, Królewska 41, 99-300 Kutno

 4. Daszkowski Bernard. Pracownia wyrobów z metali szlachetnych ul. Stary Rynek 11, Koło

 5. Janiko Złote Rzemiosło SC, plac Wolności 13, 62-500 Konin, nr tel. 63 242 80 66

 6. Jubiler Aura Kutno, Królewska 28, 99-300 Kutno, telefon 24 253 25 23

 7. Złotnik ul. Mickiewicza 11, Koło

 8. JWJ. Sklep jubilerski. Janiak J. Wodna 35, 62-500 Konin, kontakt 63 244 50 17

 9. Prestiż Bożena Wańtuchowicz, Podrzeczna 7, 99-300 Kutno, numer telefonu 24 254 11 57

   

Ile zarabia jubiler? Zarobki jubilera

Warto podkreślić, że zarobki uzależnione są od stażu, doświadczenia, wielkości firmy, certyfikatów stopnia mistrza czy czeladnika. Najniższy szczeble w tym zawodzie może zarobić do 4 tyś netto, natomiast jeśli jest to duża rodzinna firma jubiler potrafi zarobić nawet powyżej 6 tyś złotych.

Artykuły