Kafelkarz, płytkarz, glazurnik Radom

Kafelkarz, płytkarz, glazurnik Radom


Kafelkarz Radom inaczej glazurnik, płytkarz jest to fachowiec, który zajmuje się wykonywaniem prac budowlanych i remontowych w obiektach budowlanych. Jego profesja wymaga umiejętności manualnych w układaniu terakoty.

Kafelkarz, płytkarz w Radomiu wykonuje prace związane są z okładaniem ścian oraz podłóg płytkami ceramicznymi oraz innego rodzaju materiałami budowlanymi takimi jak kafelki, płytki szklane, płytki klinkierowe, lastriko, płytki drewniane, a także różnego rodzaju płytki wykonane z tworzyw sztucznych. Swoją prace może wykonywać na zewnątrz budynku jak też wewnątrz budynku. Kafelkarz musi mieć dużą wiedzę z zakresu materiałoznawstwa oraz doboru odpowiednich materiałów scalających, które pozwolą na długą eksploatację płytek. Drugą ważną rzeczą jaką musi wiedzieć kafelkarz jest odpowiedni sposób jak przygotować powierzchnie do położenia kafelek, co ważne jest w długowieczności trzymania się kafelek. Bardzo ważne w tym zawodzie jest ukończenie odpowiedniej szkoły oraz zdobycie praktyk. Fachowiec ten może pracować w ekipie budowlanej lub posiadać własną firmę.

Kafelkarz, glazurnik z Radomia musi posiadać odpowiedni sprzęt aby mógł wykonywać usługi w budynkach czy mieszkaniach.

Obowiązki kafelkarza, glazurnika, płytkarza:

Kafelkarz odznacza się przede wszystkim dokładnością. Jest to bardzo ważne w tej pracy, tak jak sprawność manualna, cierpliwość, systematyczność, umiejętność koncentracji a także zmysł estetyczny. Musi mieć dobre zdrowie, dobry wzrok, prawidłowe rozróżnianie barw oraz bardzo ważna w tej pracy jest koordynacja wzrokowo-ruchowa.

 

Ceny usług kafelkarza od kilku lat intensywnie rosną.

Według danych określanych w całej Polsce cena waha się od 80 do 110 zł za m², oczywiście zależy to od metrów pomieszczenia oraz czy kafelkarz będzie musiał oczyścić powierzchnię przed położeniem kafelek.

Ceny te zależą od :

 

Lista kafelkarzy w Radomiu

Podamy kilka firm kafelkarzy z Radomia oraz okolic:

  1. EKO-POL-DOM P.R.B Hajdrowski Cezary ul.1905 Roku 19A/9

  2. Usługi Remontowo-Budowlane Mieczysław Kutyła ul. Asnyka 5/2 Pionki

  3. Jarosław Szewczyk ul. Kowala-Stępocina

  4. PUH „Wa-Pis” Eugeniusz Walo ul. Stanin 125 Stanin

  5. Marcin Maleta Invictus Polska ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 74, Skaryszew

 

Ile zarabia kafelkarz? Zarobki kafelkarza

Zarobki dobrego kafelkarza cenionego przez klientów szacują się od 5 tyś zł do 8 tyś złotych miesięcznie. Natomiast zarobiki kafelkarza w Niemczech czy Wielkiej Brytanii to nawet 15 000 PLN.

Artykuły