Krawcowa Oborniki - Kuśnierz w Obornikach

Krawcowa Oborniki - Kuśnierz w Obornikach


Krawcowa w Obornikach to osoba zajmującą się szyciem odzieży lekkiej, ciężkiej i skórzanej, kierując się indywidualnymi oczekiwaniami klientów zamawiających odzież lub pracująca w dużych szwalniach wyrabiając dany krój w produkcji masowej. Krawcowa z Obornik swoją usługę zaczyna od zdięcia wymiarów, ustalenia oczekiwań klienta, a następnie przeniesienie wzorca na papier. W innym przypadku praca krawca/krawcowej polega, w zależności od powierzonego mu etapu produkcji, na projektowaniu wzorca, wykrawaniu elementów samodzielnie, lub kontrolowanie wykrawania komputerowego, łączeniu ich w całość. W dużych zakładach odzieżowych w produkcji wykorzystuje się maszyny i urządzenia sterowane komputerowo lub mechanicznie, minimalizując tym samym pracę rąk ludzkich.

Wykonywanie zawodu krawca lub krawcowej otwiera dyplom ukończenia szkoły zawodowej odzieżowej, lub certyfikat ukończenia specjalistycznego kursu. Jest to jeden z zawodów, w którym sprawdza się umiejętności manualne, precyzję i kreatywność. Zawód krawca/krawcowej wymaga dużej wiedzy o właściwościach używanych materiałów oraz technikach szycia. Narzędzia i sposób szycia musi być starannie dobrany do tkanin, aby ich nie zniszczyć. Zawód ten nie należy do szczególnie niebezpiecznych czy szkodliwych, ale jest związany z licznymi niedogodnościami - łatwo w nim o skaleczenie, a od siedzenia i wykonywania czynności boli kręgosłup.

Wraz z upadkiem przemysłu lekkiego w Polsce zlikwidowano większość szkół krawieckich. Ci, którzy twierdzą, że szyć potrafią, najczęściej nie mają żadnych dokumentów potwierdzających ich umiejętności. Musimy nastawić się na długie poszukiwanie dobrych krawcowych. Podamy kilka adresów dobrze polecanych zakładów krawieckich, które są chwalone przez mieszkańców Obornik.

 

Krawcowa w Obornikach - adres i numer telefonu

  1. Ciszak Bogusława. Zakład krawiecki ul. Jaworowa 5, Oborniki Wlkp. tel: 61 296 12 24

  2. Płócienniczak Halina. Pogotowie krawieckie, ul. Armii Poznań tel: 601 906 709

  3. Cristina. Kołecka K Oborniki. ul. Wedelickiego 63 tel: 61 296 30 14

  4. Jenczyk Teresa. Pracownia krawiecka ul. Kowanowo 10 tel: 61 296 40 17

 

Kuśnierz Oborniki

Aby pracować w zawodzie kuśnierza w Obornikach, należy ukończyć szkołę zawodową na kierunku kuśnierz. Innym rozwiązaniem jest nabycie niezbędnych umiejętności poprzez odbycie praktyk u doświadczonego pracownika zakładu kuśnierskiego.

Kuśnierz to osoba zajmująca się obrabianiem skór futerkowych i wytwarzaniem z nich różnorodnych części garderoby, galanterii i temu podobnych. Osoba wykształcona w tym kierunku opracowuje także projekty wyrobów, które następnie samodzielnie realizują na zamówienie klientów prywatnych, sprzedawców hurtowych i detalicznych. W przypadku zamówień prywatnych kuśnierz zdejmuje wymiary, by dopasować wyrób do indywidualnych preferencji klienta. Zajmuje się także konserwacją i reperowaniem gotowych wyrobów futerkowych. Praca kuśnierza to praca rzemieślnicza, wykonywana w zakładzie wyposażonym w odpowiednie maszyny i urządzenia, niezbędne do realizacji projektów wyrobów kuśnierskich.

Kuśnierz wykonuje usługi ; kuśnierskie , krawieckie , tapicerskie , rymarskie i kaletnicze. Stosuje materiały własne i powierzone przez klienta takie jak;

 

Ile zarabia kuśnierz?

Na zarobki kuśnierza wpływa m.in. miejsce zatrudnienia oraz doświadczenie w zawodzie.

Średnio co drugi Kuśnierz na stanowisku specjalista otrzymuje pensję z przedziału pomiędzy 2200 zł a 3500zł.

Przedział wynagrodzenia większości pracowników pracujących w wybranym zawodzie - od 11,44 zł do 18,94 zł za godzinę.

 

 

Ile zarabia krawcowa?

Zarobki krawcowej są uzależnione od miejsca jego zatrudnienia. Na stałą pensję mogą liczyć jedynie pracownicy dużych zakładów produkcyjnych. Większość krawców otrzymuje jednak zapłatę uzależnioną od ilości wykonanych zleceń. Średnio jest to 2600 zł brutto. Krawcowa może mieć swój zakład krawiecki, gdzie najczęściej zajmuje się poprawkami bądź naprawą zniszczonej odzieży (łatanie dziur, skracanie, zwężanie czy dorabianie zamka) i jej zarobki mogą zaczynać się od 3 tyś złotych.Punkty poprawek krawieckich przeżywają prawdziwy renesans. Wszystko zależy od ilości wykonanych usług oraz od miejsca zamieszkania. Wiadomo, że w dużych miastach będzie różnica zarobków.

Artykuły