Kucharz Katowice

Kucharz Katowice


Kucharz z Katowic to osoba, która przyrządza potrawy w zakładach gastronomicznych, są to najczęściej potrawy które zamówi klient. Zamówienie to jest przyjęte przez kelnera. Miejscem pracy kucharza są restauracje, stołówki czy jadłodajnie.

Kucharz w Katowicach musi ukończyć szkołę i uzyskać odpowiedni dyplom, w tym czasie odbywa zajęcia praktyczne w pracowniach szkolnych lub miejscach gastronomicznym. Egzamin kwalifikacyjny odbywa się pod koniec trzeciej klasy. Może podnosić swoje kwalifikacje doszkalając się na kursach lub zdobyć wykształcenie średnie co pomoże mu w drodze do awansu.

 

Stanowiska w zawodzie kucharz przedstawiają się następująco:

 

Kucharz może pracować w zakładach żywienia zbiorowego, w punktach gastronomicznych służby zdrowia, placówkch prowadzących żywienie zbiorowe, przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją wyrobów i półproduktów spożywczych oraz może prowadzić własną firmę.

 

Kucharz z Katowic musi być osobą zorganizowaną, dbającą o czystość swojego miejsca pracy. Powinien być kontaktowy, ponieważ w kuchni oprócz kucharza pracują inne osoby. Jego zawód wymaga perfekcji, ponieważ każdy szczegół przygotowywanej potrawy powinien być przemyślany. Do jego obowiązków należy dbanie o wybór składników, muszą być najlepszej jakości. Sprawuje także nadzór pracy innych pracowników w kuchni, aby praca przebiegała zgodnie z wymogami sanitarnymi i BHP. W obowiązkach kucharza jest również układanie menu oraz zarządzanie wydatkami na produkty spożywcze, które wykorzystuje się przy przygotowaniu dań. W pracy obowiązuje go ubranie robocze, a przy szczególnych okazjach strój reprezentacyjny.

 

Kucharz, Szef kuchni i Sushi master z Katowic

Polecamy Kucharza, Szefa kuchni oraz Sushi mastera z Katowic i okolic.

  1. Szefkuchni w restauracji Monopol Przemysław Budziński,

  2. Najlepszy kucharz Pan Kamil Smok mistrz sushi restauracja Sakura Sushi Bar na Mariackiej

  3. Krzysztof Wróblewski z Rudy Śląskiej właściciel firmy cateringowej Krisstek

  4. Patryk Dusza szef kuchni z gwiazdką Michelin w restauracji ISTO

  5. Szef kuchni nauczyciel na warsztatach kulinarnych Pan Daniel Wanke.

 

Zarobki Kucharza – Ile zarabia kucharz?

Zarobek kucharza zależy od tego w jakiej firmie pracuje, czy ma umowę o pracę oraz jaki posiada staż w zawodzie kucharza. Doświadczony kucharz otrzymyma pensję od 4 tysięcy brutto a mniej doświadczony od ok. 3200 złotych brutto. Prowadząc własną firmę może liczyć na zarobki nawet powyżej 10 tys. zł.

Artykuły