Lekarz wenerolog dermatolog Bielsko Biała

Lekarz wenerolog dermatolog Bielsko Biała


Lekarz wenerolog dermatolog w Bielsku-Białej to specjalista, który leczy choroby weneryczne przenoszone drogą płciową wywołane przez bakterie, wirusy czy pasożyty. Wenerolog leczy także opryszczkę narządów płciowych, zapalenie cewki moczowej oraz zapalenie żołędzi i napletka. Na wizytę do tego specjalisty nie potrzebujemy skierowania od internisty. Aby zostać wenerologiem należy mieć średnie wykształcenie, skończyć studia medyczne oraz wybrać 5 letnią specjalizację w kierunku dermatolog-wenerolog. Trzeba skończyć kursy specjalizacji oraz kilkumiesięczny staż. Po odbyciu wszystkich staży i kursów lekarz przystępuje do państwowego egzaminu specjalistycznego.

 

Jakie choroby leczy wenerolog?

- choroby weneryczne: rzeżączka, kiła, czerwonka,

- choroby wywołane przez wirusy: HIV, HTLV, HBV,

- choroby wywołane przez pasożyty: amebioza, świerzb, wszawica łonowa,

- grzybica

 

Wenerolog jest specjalistą leczącym wiele chorób wenerycznych, więc leczenie zależy od konkretnego pacjenta i choroby. Specjalista zaleca wykonanie badań, wykluczających schorzenie lub potwierdzić dane schorzenie. Leczenie u wenerologa wymaga systematycznych wizyt kontrolnych. Cena wizyty u tego specjalisty to kwota ponad 150 zł.


Cennik badań wenerologicznych:

 

Dane konaktowe dermatologów – wenerologów w Bielsku-Białej

W mieście Bielsko-Biała jest dużo gabinetów lekarzy wenerologów- dermatologów, polecanych przez pacjentów mieszkających w tej okolicy, wymienimy kilku z nich:

1. Karasiński Piotr tel: 602 250 688

2. Pod Orłem Ligia Matyszczyk tel: 338191717

3. Zbigniew Mroczek tel: 603 687 804

4. Marzena Besala tel: 338191717

5. Alina Niedzielska tel: 797 555 469

 

Ile zarabia wenerolog - dermatolog?

Zarobki wenerologa są zróżnicowane, jest to uzależnione od miejsca pracy tego specjalisty, stażu pracy oraz regionu. Średnie wynagrodzenie wenerologa wynosi ponad 6 tyś, najniższa kwota to 3900 zł ale najwyższa przekracza 10 tyś złotych.

Artykuły