Listonosz Syców, Kępno - Poczta

Listonosz Syców, Kępno - Poczta


 

Listonosz w Sycowie i Kępnie to pracownik urzędu pocztowego doręczający adresatom listy, telegramy, wypłaty świadczeń i inne przesyłki inaczej mówiąc doręczyciel pocztowy.

Listonosz to zawód deficytowy, należy do grupy profesji, na której rynek pracy poszukuje osób chcący pracować w tym fachu. Z oficjalnych danych Poczty Polskiej można dowiedzieć się, że firma zatrudnia ok. 30 tys. listonoszy i kurierów.

Listonosz nim rozpocznie pracę w terenie w Kępnie lub Sycowie musi pokwitować wszystkie odebrane listy, przesyłki oraz wszystkie przekazy pieniężne. Wszystkie te prace wykonuje na poczcie w dziale ekspozycji. Następnie rozdziela je według adresów danych odbiorców. Często w pracy wspomaga się autem lub rowerem. Gdy swoją pracę w terenie zakończy, musi wrócić do urzędu pocztowego, a tam rozlicza się z każdej przesyłki, listu czy przekazu pocztowego. Musi przygotować raport ze swojej pracy więc jego praca nie kończy się na pracy w terenie. Listonosz Syców, Kępno musi mieć orientację w terenie, być sprawny fizycznie oraz komunikatywny w kontakcie z klientami.

 

Cechy dobrego listonosza:

 

Listonosz pracuje 8 godzin dziennie, ale przy częstej nieobecności odbiorcy pracuje dłużej niż ustalony wymiar etatu. Mundur jest granatowy, do tego czapka z firmowym logo Poczty Polskiej oraz duża torba. Dzień listonosza zaczyna się wcześnie rano a praca jest indywidualna i wykonywanie jej wiąże się z dużym ryzykiem. Ponosi odpowiedzialność za wszystko co zabiera ze sobą, listy, paczki czy pieniądze.

 

Poczta w Kępnie i Sycowie – numer telefonu, adres

Adresy Poczty Polskiej, która zatrudnia listonosza w Sycowie i Kępnie.

 

Zarobki listonosza - Ile zarabia Listonosz?

Listonosz zarabia od 2000 zł do 2700 zł. Zależne jest to od umowy jaką posiada czy zlecenia o pracę. Listonosz Poczty Polskiej otrzymuje również dodatek stażowy, opiekę medyczną, trzynastą pensję oraz dodatki do wypoczynku. Natomiast gdy listonosz używa własne auto może liczyć na zwrot kosztów na zakup paliwa.

Artykuły