Makijażystka Skawina - Wizażystka Skawina

Makijażystka Skawina - Wizażystka Skawina


Makijażystka i wizażystka są to zawody mające na celu upiększanie głównie twarzy przy pomocy kosmetyków kolorowych. Makijażystka w Skawinie powinna potrafić dobrać odpowiedni makijaż do naszego rodzaju skóry czy kształtu twarzy. Wizażystka to osoba skupiająca się głównie na tej wąskiej dziedzinie upiększania człowieka, stąd po porady dotyczące naszego make-up powinnyśmy się udać właśnie do niej. Wiedza makijażystki jak i wizażystki może wynikać z ukończenia odpowiedniej szkoły, kursu, specjalizacji oraz praktyki. W większości przypadków warto ukończyć liceum a pźniej skończyć policealną szkołę wizażu. Najczęściej nauka trwa dwa lata i obejmuje ogólne studia z zakresu kosmetyki oraz kosmetologii. Obecnie wiele szkół otwiera trzyletnie studia wizażu, które są zakończone otrzymaniem tytułu licencjata. Chcąc zostać profesjonalistką, trzeba wiedzieć, że edukacja nie kończy się z otrzymaniem dyplomu potwierdzającego ukończenie szkoły. Nie można zapominać o kursach i szkoleniach w ciągu całej kariery zawodowej. Musimy pamiętać o tym, że w tych zawodach podnoszenie kwalifikacji liczy się najbardziej. Nowości kosmetyczne pojawiają się bardzo często, a trendy modowe zmieniają się w błyskawicznym tempie.

Uzyskanie tytułu zawodowego makijażystki czy wizażystki w Skawinie umożliwia pracę w takich miejscach, jak:

 

Makijażystka w Skawinie pomoże dobrać odpowiedni makijaż do naszego typu urody, cery oraz do kreacji i dodatków, które założymy. Jej zadaniem jest w taki sposób wykonać make-up, aby z jednej strony podkreślał naszą urodę, a z drugiej ukrywał jej mankamenty. Stosowanie profesjonalnych kosmetyków, znanych producentów co pozwala zachować makijaż przez cały wieczór a jest dla klientki najważniejsze.

 

Dotacja z Urzędu Pracy dla makijażystki

W urzędzie pracy mozna postarać sie o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej i otworzyć salon urody. Jeśli chce się takie środki otrzymać warto wybrać się do urzędu pracy w swojej miejscowości. Najlepiej zrobić to na początku roku – wtedy są największe szanse na otrzymanie dotacji. Jeśli ktoś ma jakiś oryginalny pomysł na działalność i wierzy w swoje umiejętności to są naprawdę duże szanse, że dotacja będzie przyznana a to ułatwia start młodej i doswiadczonej przez praktyki wizażystki.

 

Ile zarabia makijażystka lub wizażystka ?

Zarobki wizażystek wahają się w przedziale od 2500 do 4000 zł netto. Co daje średnią około 3 tys. zł. Warto jednak pamiętać , że niedoświadczone osoby, od razu po szkole, mogą one liczyć na jeszcze niższe wynagrodzenie. Według informacji wzięta wizażystka pracująca w domu + przy sesjach zdjęciowych i pokazach mody może zarobić nawet 6 tys. zł miesięcznie, lecz tak dobrze płatną pracę rzadko komu uda się zdobyć. Wiadomo, że wieksze zarobki w tej profesji zależą od ilości klientek oraz miejsca zamieszkania.

Artykuły