Makler Płock

Makler Płock


Makler inaczej broker to człowiek zajmujący się zawodowo pośrednictwem w transakcji kupna i sprzedaży papierów wartościowych. Makler w Płocku usługę tą wykonuje dla klienta w zamian za wynagrodzenie. Otrzymuje za swoją transakcje prowizje, którą ustala z klientem. Zajmuje się kupnem akcji lub obligacji. Osoby fizyczne nie mają możliwości kupowania jak i sprzedawania papierów wartościowych.

 

Makler w Płocku może być zatrudniony w domu maklerskim, ponieważ domy maklerskie są podmiotem mogącym uczestniczyć w obrocie papierami wartościowymi na giełdzie. Makler może pracować również w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych, w spółkach, w bankach prowadzących działalność maklerską, w towarzystwach ubezpieczeniowych, w firmach inwestycyjnych zagranicznych maklerskich na terenie RP. Aby wykonywać zawód maklera giełdowego w Polsce konieczna jest licencja wydawana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Licencje taką wpisuje się na listę maklerów papierów wartościowych przez KNF.

 

Makler przygotowuje analizy giełdowe, sprawdza i kontroluje zlecenia, sprawuje opiekę nad rachunkami inwestycyjnymi swoich klientów, sprawdza ich zdolność finansową. To makler informuje swoich klientów jak w danej chwili wygląda sytuacja na rynku i to on dobiera dla klienta indywidualną strategię inwestycyjną .

 

Jakie usługi świadczą maklerzy w Płocku?

 

 

Maklerzy i Domy Maklerskie w Płocku

Podamy dane do dobrych i solidnie pracujących maklerów oraz Domów Maklerskich w Płocku:

  1. Adamska Renata. Usługi maklerskie ul. Widna 12

  2. Centralny Dom Maklerski Pekao S.A. Punkt Obsługi Klientów ul. Tysiąclecia10

  3. Dom Maklerski BZ WBK S.A. Punkt obsługi ul. Wyszogrodzka 16

  4. Krzysztof Lewandowski Ekspert Finansowy ul. F.Witaszka 6

 

Jak zostać maklerem?

 

Ile zarabia makler, broker?

Średnie miesięczne wynagrodzenie maklera wynosi ponad 7 tys. zł brutto. Co drugi makler papierów wartościowych otrzymuje pensję do 10 tys. ale są maklerzy, którzy zarabiają powyżej 10 tys. zł brutto i mieszkają w województwie mazowieckim.

Artykuły