Modysta Pleszew, Śrem, Ostrów Wielkopolski

Modysta Pleszew, Śrem, Ostrów Wielkopolski


Modysta w Pleszewie, Śremie i Ostrowie Wlkp to rzemieślnik który wykonuje kapelusze, czapki, toczki, wianki ślubne, komunijne oraz wiele innych nakryć głowy. Sam projektuje nakrycia głowy według pomysłów swoich jak i klientów, wykonuje je w standardowych rozmiarach. Czasami rzemieślnik ten, ma specjalne zamówienie więc też je wykona. Po zrobieniu projektu dobiera odpowiednie materiały potrzebne do stworzenia kapelusza. Używa do tego filcu, tworzyw sztucznych, skór, futer,lnu, trawy morskiej do letnich kapeluszy oraz tkanin różnego typu. Do wykonania odpowiedniego nakrycia używa także dekoracyjnych tasiemek oraz innych dodatków. Modysta zajmuje się także odnawianiem lub przerabianiem starych nakryć głowy, które się zniszczyły lub straciły fason, a są ulubionym nakryciem głowy klientki czy klienta. Modysta podczas swojej pracy używa maszyny do szycia, klejów, żelazek, preparatów do nawilżania i suszenia, uważając aby nie zniszczyć wykonanego nakrycia głowy.

 

Cechy dobrego modysty:

 

Modysta z Pleszewa, Ostrowa Wlkp oraz Śremu musi mieć sprawne dłonie, sokoli wzrok, dobrą kondycję oraz rozpoznawanie odcieni kolorów. Jednak musi uważać na alergie związane z uczuleniem na kleje, materiały, skórę czy innych produktów używanych przy produkowaniu nowego nakrycia głowy.

 

Modyści z Śremu, Ostrowa Wlkp i Pleszewa

Podamy kilka pracowni modysty z Ostrowa Wlkp, Śremu i Pleszewa

  1. Kot Jan. Czapnictwo Ostrów Wlkp tel: 62 736 23 02

  2. Maryla. Pracownia kapeluszy Ostrów Wlkp tel: 62 738 05 05

  3. Czap-Men Śrem tel: 61 283 46 26

  4. Firma Handlowo-Usługowa Rufus. Rafał Werdyn, Pleszew tel: 62 742 61 50

 

Ile kosztuje kapelusz od modysty?

Ceny zaczynają się od 160 zł. Cena zależna jest od modelu, fasonu, materiału oraz innych detali. Kapelusze szyte są ręcznie, z futra, szyfonu, skóry, filcu również z plecionek trawy. Najlepszym sezonem na kapelusze jest oczywiście jesień ale także specjalne uroczystości rodzinne.

Artykuły