Murarz Przemyśl

Murarz Przemyśl


Murarz z Przemyśla to fachowiec, który zajmuje się budową ścian łącząc cegłę, kamienie i inne rodzaje materiały budowlane a materiałem wiążącym jest zaprawa murarska. Pracuje w firmach budowlanych prywatnych jak i państwowych.

Murarze w Przemyślu potrafią wykuć otwory w ścianie, postawić nową ściankę w mieszkaniu czy domu, naprawić strop, nadzorować prace budowlane czy przeprowadzić prace rozbiórkowe. Rozróżniamy kilku fachowców w tej profesji: murarza-tynkarza, murarza górniczego, murarza konstrukcji przemysłowych, murarza kanałowego oraz murarza zduna. Murarz powinien być rzetelnym pracownikiem, cierpliwym, mieć refleks, spostrzegawczość a przede wszystkim posiadać zdolności manualne. Koniecznością jest przestrzeganie przepisów BHP. Do głównych czynności murarza należy umiejętność odczytywania projektu architektonicznego i rysunków budowlanych.

Murarz powinien mieć wykształcenie zawodowe o profilu budowlanym. Jego stan zdrowia musi być bardzo dobry, ponieważ praca murarza wymaga dużego obciążenia fizycznego. Przed podjęciem pracy musi przejść specjalistyczne badania lekarskie takie jak słuch, wzrok, koordynację wzrokowo-słuchową oraz poczucie równowagi.

Dużo Murarzy w Przemyślu zakłada własną działalność gospodarczą co wiąże się to z wykonywaniem indywidualnych zleceń i wyższymi zarobkami. Mogą również podjąć pracę podwykonawcy dla większych firm.

 

Lista usług murarskich:

 

Ekipy budowlane i murarze Przemyśl

Polecane ekipy budowlane i murarze w Przemyślu

  1. P.P.H.U. "CHOMBUD" ul. Szańcowa 1 tel: 606 264 750
  2. Fadom S.A. Przedsiębiorstwo budowlano – handlowe ul. Ofiar Katynia 26 tel: 16 678 01 95
  3. NOWBUD Tomasz Kowalik ul. Sikorskiego 3 tel: 600 934 638
  4. ANMAR Betoniarnia ul. Ofiar Katynia 16 tel: 603 995 853
  5. Batex. Usługi remontowo - budowlane. Kuźniar B. ul. Ziemiańskiego 9 tel: 667 137 316
  6. Wacnik A. Usługi remontowo – budowlane ul. Lwowska 2 tel: 16 675 04 46

 

Zarobki murarza - Ile zarabia Murarz? 

Zarobki murarza wahają się i zależne są od sezonu, miejsca zatrudnienia oraz zapotrzebowania na tego fachowca. Przeciętne wynagrodzenie fachowca wynosi 4 tyś zł. Dla wykwalifikowanego murarza z doświadczeniem zawodowym płaca godzinowa wynosi ok. 20 zł netto na godzinę. Jednak mniejsze wynagrodzenie otrzyma osoba, która ma małe doświadczenie w zawodzie i jego płaca godzinowa nie przekroczy 15 zł.

Artykuły