Nawozy - producenci nawozów

Nawozy - producenci nawozów


Nawozy są to substancje zawierające składniki pokarmowe niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin uprawnych, używane celem zwiększenia wysokości i jakości plonów. Wzbogacając glebę nawozami polepszamy właściwości roślin pod względem ich właściwości chemicznych, bilogicznych jak i fizycznych.

Nawozy posiadają w swoim składzie makroelementy oraz mikroelementy. Są to azot, magnez, siarka, miedź, cynk czy żelazo.

Wyróżniamy kilka rodzaii nawozów: sztuczne, wieloskładnikowe, wapniowe, wapniowo-magnezowe oraz organiczne naturalne. Właśnie te naturalne najłatwiej i najprościej zdobyć, gdyż są to kompost, słoma, obornik czy gnojówka.

W Polsce posiadamy bardzo dużą ilość producentów nawozów, które prężnie działają na rynku polskim. Produkują nawozy dolistne, donasienne nawozy, a także granulowane nawozy uniwersalne. Producenci stawiają przede wszystkim na uniwersalność nawozów.

 

W asortymencie możemy znaleźć sprawdzonej jakości nawozy:

 

Jak wynika z danych opracowanych przez Centrum Kompetencji w Polsce produkuje się ponad 1,7 mln ton nawozów azotowych rocznie, co stawia Polskę na drugim miejscu w Europie. Jedna trzecia polskich producentów nawozów z produkcji trafiają na eksport. Głównym celem producentów nawozów jest dostarczenie rolnikom nawozów najwyższej jakości, oferują klientom produkty znacznie zwiększające ich plony. Producenci nawozów poważnie traktują swoich potencjalnych odbiorców, dlatego angażują się w projekty wspomagające lokalnych rolników oraz podwyższenie rozwoju regionu. Nawożenie jest głównym czynnikiem wzbogającym podnoszenie plonów. Jest jednym z podstawowych wskaźników efektywności produkcji w rolnictwie. Nawozy mineralne wywierają wielki wpływ na wzrost i rozwój roślin, podnosząc glebę w niezbędne składniki mineralne. Aby nawozy sprawdzały się w efektywności wzrostu plonów należy użyć odpowiednią ilość środka, zastosować właściwy czas nawożenia jak i odpowiednią ilość.

 

Lista nawozów - Producenci nawozów w Polsce

Poniżej znajduje się lista nawozów Polskich producentów. Wśród danych znajduje się nazwa nawozu, nazwa firmy, adres firmy.

Artykuły