Neonatolog Końskie

Neonatolog Końskie


Neonatolog w Końskich to lekarz od zdrowych i chorych dzieci do 4 tygodnia życia, specjalizujący się w opiece oraz pielęgnacji noworodków. Zajmuje się dziećmi u których jest podejrzenie nieprawidłowego rozwoju. Poradnia neonatologiczna to miejsce, do którego trafiają także najmłodsi, u których zdiagnozowano choroby w okresie płodowym, zaraz po urodzeniu oraz wcześniaki.

 

Neonatolog oprócz tego, że uczestniczy przy porodzie to zaraz po narodzinach niemowlaka ocenia jego stan w skali Apgar. Sprawdza zabarwienie skóry, pracę serca, reakcję na bodźce zewnętrzne, napięcie mięśni oraz oddech. Po zważeniu i zmierzeniu niemowlaka specjalista neonatolog Końskie sprawdza główkę, kręgosłup, narządy wewnętrzne, przepływ krwi, stawy biodrowe, stópki, wykształcenie narządów płciowych, podniebienie i ruchliwość języka. Są to pierwsze z obowiązków jakie wykonuje ten specjalista po narodzinach noworodka. Jeśli ujawni ciężkie wady w stanie zdrowia małego pacjenta zatrzymuje dziecko na patologii noworodków.

Zakres pomocy Neonatologów w Końskie przy ujawnieniu ciężkiej wady w stanie zdrowia małego pacjenta takich jak:

 

Jak można zostać neonatologiem?

Ukończyć 6-letnie studia medyczne uzyskując przy tym tytuł lekarza. Odbyć 13-miesięczny staż podyplomowy na specjalizacji z neonatologii. Następnie odbywać szkolenie specjalizacyjne z neonatologii przez 5 lat, które obejmuje 3 lata szkolenia z pediatrii oraz 2 lata szkolenia z neonatologii. Po odbyciu wszystkich szkół i szkoleń należy zdać egzamin specjalizujący lekarza neonatologa.

 

Neonatolog z Końskich pracuje przede wszystkim w szpitalach ginekologicznych, zajmując się dziećmi, które dopiero przyszły na świat. Może również pracować w poradni neonatologicznej, do których zgłaszają się rodzice ze swoimi niemowlakami.

 

Znany i polecany neonatolog - pediatra Końskie

  1. lek. med. Krystyna Ściegienna – Werens, kierownik Oddziału Neonatologiczny ze Stanowiskami Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka w szpitalu specjalistycznym św. Łukasza

  2. Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich z oddziałem Neonatologicznym na ulicy Gimnazjalnej

  3. Lek. Anna Kloc-Młodzińska ul. Kołłątaja 7/1

  4. Lek. Małgorzata Sułek-Zięba ul. Zamkowa 21

 

Ile zarabia Neonatolog?

Zarobki specjalisty neonatologa nie są jednoznaczne i zależą od tego gdzie pracuje, jakie ma doświadczenie oraz od miejsca zamieszkania. Średni zarobek mieści się od 16tyś zł do 30 tyś złotych.

Artykuły