Neurolog Kutno – na NFZ czy prywatnie?

Neurolog Kutno – na NFZ czy prywatnie?


Neurolog Kutno to specjalista, który zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób układu nerwowego. Bada on czynności układu nerwowego i obserwuje jakie są reakcje ludzkiego ciała, na podstawie których może postawić diagnozę. Neurolog skupia się przede wszystkim na schorzeniach, których podłożem są procesy niszczące układ nerwowy człowieka. Aby ukończyć specjalizację neurologiczną należy najpierw odbyć obowiązkowe studia medyczne i zdać wymagane egzaminy. W Kutnie jest wielu doświadczonych neurologów.

 

Czym zajmuje się Neurolog z Kutna?

Neurolog zajmuje się takimi dolegliwościami jak :

 

Tomografia komputerowa Kutno

Tomogragia komputerowa jest to badanie, , które pozwala na dokładną ocenę stanu konkretnej partii ciała. Najczęściej badany jest kręgosłup i głowa. Tomografia komputerowa pozwala wykryć zmiany zwyrodnieniowe, zmiany nowotworowe, czy też inne nieprawidłowości mózgu.

 

Tomografia emisyjna w Kutnie

Tomografia emisyjna jest to jedno z najnowszych badań, które wykorzystywane jest przede wszystkim w medycynie nuklearnej. Stanowi połączenie tradycyjnej tomografii komputerowej i pozytonowej tomografii emisyjnej.

 

Rezonans magnetyczny Kutno

Rezonans magnetyczny jest to metoda badania z zakresu diagnostyki obrazowej pozwalającej na bardzo dokładne wyniki. Rezonans wykorzystywany jest do badania i oceny mniejszych zmian patologicznych w obrębie określonego obszaru neurologicznego.

 

Elektroencefalografia w Kutnie

Elektroencefalografia jest jednym z podstawowych badań pozwalających ocenić czynności mózgu. Badanie to polega na sprawdzeniu czynności bioelektrycznej, wykonuje się je w bardzo specyficznych przypadkach takich jak epilepsja. Wkazaniem do zrobienia takiego badania są częste omdlenia, zaburzenia wzroku czy słuchu.

 

Leczenie padaczki Kutno – jak leczyć padaczkę?

Leczenie padaczki jest ściśle uzależnione od tego, który z rodzajów padaczki został u danego pacjenta zdiagnozowany. Jest to choroba, z którą boryka się bardzo duża ilość pacjentów.

Leczenie padaczki to przede wszystkim farmakoterapia. Wynika to przede wszystkim z rezultatów, które można osiągnąć dzięki lekom, dzięki farmakoterapii możliwe jest uzyskanie dobrej kontroli padaczki u nawet 60-80% pacjentów z tym schorzeniem. Lekarz zapisuje odpowiednie leki, którym pacjent ma zmniejszoną ilość padaczki. Do napadów padaczkowych dochodzi wtedy, kiedy nadmierne wyładowania pojawiają się w jednym konkretnym miejscu mózgowia i w obrębie jednej półkuli. Rozróżniamy kilka typów padaczek: częściowe, proste, napady ruchowe, czuciowe, emocjonalne, wegetatywne oraz napady padaczkowe ogniskowe złożone.

 

Leczenie migreny – jak leczyć migręnę?

Uporczywe, nawracające bóle głowy stanowią poważny problem w Polsce. Utrudniają codzienne funkcjonowanie, są również jedną z najczęstszych przyczyn niesprawności w pracy. Wielu lekarzy neurologów, w ogóle nie wie, że istnieje coś takiego jak przewlekła migrena. Na całym świecie z migreną zmaga się, według sprawdzonych danych, ponad 300 milionów ludzi. Migrena to choroba całego mózgu, to inny sposób reagowania, nadwrażliwość na stymulacje i jednocześnie brak hamowania przed bólem. Najważniejsze jest leczenie przerywające atak, w zależności od stopnia, w jakim ataki męczą pacjenta prowadzone jest leczenie profilaktyczne wspomagające w przerywaniu przewlekłego bólu. W obecnych czasach na chorobę tą chorują także dzieci oraz młodzież, w tych przypadkach ból jest najczęściej obustronny. Towarzyszą mu nadwrażliwość na światło i dźwięki, nudności i wymioty. U najmłodszych dzieci, migrena może objawiać się bladością skóry, nudnościami lub wymiotami, zmniejszoną aktywnością. Jeśli bóle głowy nie ustępują, należy udać się do pediatry dziecięcego w celu zasięgnięcia porady. Niestety migrena jest chorobą nieuleczalną, jedynie można ją zaleczyć.

 

Neurolodzy w Kutnie – prywatnie i na NFZ (na kasę chorych)

1. Grażyna Lesyng- Pawłowska ul. Kazimierza Wielkiego 42 tel: 502 517 877

2. dr Agnieszka Kubiak-Wojtczak ul. Leonida Teligi 4 tel: 721 721 545

3. EEG Biofeedback. Welke M. ul. Kościuszki 12 tel: 601 555 774

4. Różane Centrum Medyczne ul. Leonida Teligi 4/VII tel: 604 451 759

5. DERMEX Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ul. H.Sienkiewicza 16 tel:24 254 50 08

6. Lekarz Dorota Gniazdowska-Rajska ul. Dąbrowskiego 14a tel: 603 198 428

 

Neurolog dziecięcy Kutno

1. Danuta Karasińska Pediatra, Neurolog dziecięcy ul. Staszica 19a tel: 24 355 44 74

2. lekarz Maria Zubiel Neurolog dziecięcy, Neurolog ul. Kołłątaja 23 tel: 24 355 63 70

 

Zarobki neurologa - Ile zarabia neurolog?

Zarobki tego specjalisty różnią się od miejsca zamieszkania, miejsca pracy, etatu oraz dodatkowych godzin. Dochód neurologa mieści się w granicach od 4 tyś a nawet do 10 tyś złotych.

Jednak neurolog pracujący w szpitalu klinicznym może liczyć od 60 do 65 złotych za godzinę, w szpitalu wojewódzkim od 41 do 94 złotych a w powiatowym od 52 do 77 złotych.

Artykuły