Opiekunka do dziecka Oleśnica – Niania - Babysitter - Animatorka

Opiekunka do dziecka Oleśnica – Niania - Babysitter - Animatorka


Opiekunka dziecięca w Oleśnicy czy jak ktoś woli niania to osoba zawodowo opiekująca się dziećmi, aby nią zostać, musisz mieć ukończone 18 lat. Niania w Oleśnicy zajmuje się wychowaniem dzieci, pomaga im w nauce, prowadzi z nimi zajęcia plastyczne czy muzyczne. Niekiedy niania może ugotować obiad lub pójść na zakupy. Za swoją pracę opiekunka otrzymuje wynagrodzenie. Każdy, kto potrzebuje pomocy opiekunki do dziecka, może ją zatrudnić. W Oleśnicy opiekunka do dziecka zarabia w granicach od 10- 25 zł za gdzinę pracy. Nie jest konieczne zakładanie działalności gospodarczej. Zatrudniającym może być osoba fizyczna, a więc rodzic. Od babysitter nie wymaga się by miała wyższe wykształcenie ale plusem dla takiej osoby było by mieć podstawy pedagogiczne oraz posiadanie języka obcego.

Rodzice zatrudniający nianie szczególną uwagę zwracają na :

 

Opiekunka dyplomowana do dziecka w Oleśnicy

Wysoko wykwalifikowane opiekunki, posiadające odpowiednie przeszkolenie i wykształcenie w tym kierunku, zajmują się dziećmi w sposób profesjonalny i bardziej kompleksowy. Troszczą się zarówno o bezpieczeństwo, jak i rozwój dzieci. Dyplomowane opiekunki dziecięce posiadają również wiedzę oraz umiejętności w zakresie pracy z dziećmi z różnym stopniem niepełnosprawności lub upośledzenia, czy wymagających rehabilitacji. Opiekunkami mogą zostać osoby, które posiadają pewne cechy charakteru oraz wspomniane predyspozycje do pracy z dziećmi. Przede wszystkim muszą być to osoby odpowiedzialne, rzetelnie podchodzące do swoich obowiązków, cierpliwe oraz rozumiejące potrzeby najmłodszych. Dyplomowane opiekunki dziecięce powinny być pozytywnie usposobione i mieć pogodną aparycję. Osoba chcąca zostać opiekunką dyplomowaną musi ukończyć 2 letnie studium policealne oraz zdanie 2 egzaminów końcowych. Tylko renomowana placówka zapewni odpowiednie przygotowanie do wykonywania zawodu opiekunki dziecięcej i zagwarantuje dyplom. Dyplomowana opiekunka może znaleźć zatrudnienie w żłobkach, przedszkolach, świetlicach szkolnych, domach małego dziecka, sanatoriach, czy placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Zarobki takiej opiekunki przekraczają ponad 3 tyś złotych.

 

Opiekunka w żłobku i przedszkolu w Oleśnicy

Znajomość podstawowych zasad bhp, regulaminu i procedur jest warunkiem odpowiedzialnej pracy każdego pracownika żłobka oraz przedszkola. Opiekunki ponoszą także pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka podczas zajęć zorganizowanych poza żłobkiem jak i przedszkolem.

Opiekunki są zobowiązane do nadzoru nad dziećmi przebywającymi w żłobku jak i przedszkolu oraz do rzetelnego realizowania zadań związanych z powierzonym stanowiskiem.

Pracownicy żłobków i przedszkoli muszą nie tylko skończyć studia kierunkowe ale muszą mieć dobre podejście do dzieci, kochać je i służyć im pomocą i opieką. Ukończenie studiów z zakresu wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej lub pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej to jedno z podstawowych kryteriów.

Opiekun nauczyciel powinien zbudować relację z dziećmi opartą na zaufaniu, a praca będzie zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza. Opiekun w żłobku czy przedszkolu nie powinien się poddawać po pierwszych niepowodzeniach, powinien konsekwentnie realizować plan, utrzymać granicę między maluchami i pokazać im życie spokojne i kolorowe.

Opiekunka w przedszkolu czy żłobku może liczyć na zarobki w granicach 2200 do 3000 zł netto miesięcznie.

 

Opiekunka - Animatorka kolonii

 

Umiejętne podejście do dzieci oraz odpowiednie kwalifikacje to dwa sposoby, aby móc pracować jako wychowawca na koloniach i obozach. Dobre chęci i poczucie odpowiedzialności za innych są potrzebne, ale koniecznością jest ukończenie odpowiedniego kursu dla wychowawcy (opiekunka) kolonijnego. Program zajęć jest zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ukończenie kursu uprawnia do podjęcia pracy na stanowisku wychowawca kolonijny w Polsce oraz za granicą. Wychowawca/opiekun kolonijny gwarantuje swoim niepełnoletnim podopiecznym bezpieczne i atrakcyjne spędzenie czasu. Praca jest odpowiedzialna, ale jednocześnie przyjemna, spędza on czas w ciekawych miejscach, codziennie mając zaplanowane inne atrakcje. Ma za darmo zakwaterowanie oraz wyżywienie. Początkujący wychowawca może zarobić najwyżej tysiąc albo 1,5 tysiąca złotych na rękę za 2-tygodniowy pobyt na kolonii. Bardziej doświadczony może liczyć na pensję w wysokości ponad 2 tysięcy złotych.

 

Au pair – praca z zakwaterowaniem w Oleśnicy jako opiekun 

Jeszcze parę lat temu trudno było znaleźć chętne kobiety do zamieszkania z Rodziną dziecka. W obecnych czasach, gdzie bardzo dużo osób przyjeżdża do Polski za pracą, też bardzo chętnie korzystają z pracy Au pair. Są to zazwyczaj młode osoby w wieku 18-30 lat. Rodzina goszczącą musi zatrudnić taką osobę zgodnie z panującym prawem. Niania mieszkająca wraz z rodziną jest osobą, która w zamian za zakwaterowanie, wyżywienie i określoną sumę pieniędzy (kieszonkowe) podejmuje się opieki nad dziećmi. W tym czasie Au Pair może nauczyć się języka i poznać kulturę kraju goszczącego. Znaczenie terminu 'Au Pair' tłumaczy się z francuskiego na "na równych warunkach", na tym właśnie polega rola opiekunki Au Pair.

Artykuły