Ortodonta Kołobrzeg - leczenie wad zgryzu - aparat na zęby

Ortodonta Kołobrzeg - leczenie wad zgryzu - aparat na zęby


Ortodonta z Kołobrzegu to lekarz zajmujący się leczeniem wad zgryzu, korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów, a także leczeniem wad szczękowo-twarzowych. Zajmuje się także ustaleniem przyczyn powstawania wady. W wielu przypadkach pacjent zgłasza się do ortodonty ze względu estetycznych i chęci posiadania pięknego uśmiechu. Podczas pierwszej wizyty zazwyczaj lekarz ustala plan leczenia oraz harmonogram kolejnych wizyt pacjenta. Na początku konieczne jest leczenie stomatologiczne, usunięcie kamienia lub leczenie zepsutych zębów. Poza tym wykonuje się zdjęcia rentgenowskie, zdjęcia zgryzu, twarzy oraz wyciski zębów. Czasami pacjent jest kierowany na dodatkowe badania, takie jak tomografia czy zdjęcie stawu skroniowo-żuchwowego.

 

Leczenie wad zgryzu w Kołobrzegu

Wada zgryzu to nieprawidłowa budowa szczęk, która zaburza czynności jamy ustnej, powoduje zniekształcenie mowy, trudności w oddychaniu, czy jedzeniu. Wiele wad zgryzu udaje się zniwelować lub znacznie skorygować. Przejawia się już w dzieciństwie i już wtedy powinno się podjąć kroki zaradcze. Poważne wady zgryzu zaburzają mowę wywołując seplenienie, złe oddychanie oraz problem z jedzeniem.

Przyczyny wad zgryzu:

Nieprawidłowy zgryz można leczyć za pomocą ćwiczeń mięśni mimicznych i narządu żucia oraz aparatów ortodontycznych. Ortodonta może pacjenta wysłać na oddział chirurgii szczękowo-twarzowej. Aparat wykonuje się indywidualnie dla każdego pacjenta. Czasem najpierw trzeba zrobić zdjęcie RTG zębów i odlew gipsowy.

 

Aparaty na zęby Kołobrzeg

Aparaty ortodontyczne korygują szpary między zębami, stłoczenia zębów, cofnięcia żuchwy i inne wady zgryzu. Nie ma znaczenia w jakim wieku jest pacjent - każdy wiek jest dobry, by wyleczyć wady zgryzu. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów aparatów ortodontycznych. W zależności od potrzeb Ortodonta może doradzić założenie takiego aparatu jak:

- aparat ortodontyczny klasyczny z zamkami metalowymi lub estetycznymi

- aparat ortodontyczny lingwalny

- aparat Invisalign

- aparat samoligaturujący

- aparat szafirowy

Takie leczenie wymaga wielkiej cierpliwości, bo trwa kilka lat. Trzeba pilnować terminów wizyt kontrolnych, aby sprawdzać postępy leczenia i we właściwym czasie - ustalonym przez ortodontę, wymieniać aparat na nowy, większy bądź szerszy. Po założeniu aparatu zęby mogą być bardziej wrażliwe, co bywa szczególnie odczuwane podczas jedzenia.

Jeśli chodzi o cenę aparatu ortodontycznego to przede wszystkim kwota za całe leczenie wynika z rodzaju aparatu oraz wady zgryzu. Ceny za aparat stały zaczynają się od 1500 zł a kończą na ok. 9 tys. Oczywiście do tego trzeba doliczyć kontrolne wizyty, demontaż i czyszczeni zębów. W cenę należy wliczyć także opracowanie planu leczenia i wykonanie zdjęcia RTG.

 

Ranking Ortodontów w Kołobrzegu – opinie, adres, telefon

Warto udać się do ortodonty nawet w późniejszym wieku. Mówią to pacjenci z własnego doświadczenia. Po założeniu aparatu , który nie rzuca się w oczy można czuć się dużo pewniej. Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy,że przyczyną bólu głowy w wielu przypadkach są zaburzenia w stawie skroniowo – żuchwowym. Zaburzenia te dość często są konsekwencja nieprawidłowo ustawionych zębów. Dlatego polecamy bardzo dobrych ortodontów w Kołobrzegu, którzy pomogą nam z tymi dolegliwościami i dobiorą nam odpowiedni aparat. Oto kilku z nich:

1. lek. dent. Tomasz Jagniewski ul. Walki Młodych 30/ tel: 94 354 29 49

2. Euro-Dent ul.Pomorska 7/11 tel: 604 429 662

3. Czesława Krzysztofik-Nowicka ul. Katedralna 44 lok. 2 tel: 94 352 87 44

4. Dorota Teresa Błądek-Książek ul. Zapleczna 7g/14 tel: 508 284 996

5. Klinika Uśmiechu' Kicerman Agnieszka ul. Słowińców 9 tel: 94 352 03 54

 

Aparat samoligaturujący

Każdy chce mieć piękny uśmiechu i równe piękne zęby, więc bardzo dobrym sposobem jest założenie aparatu ortodontycznego, na rynku znajdziemy kilka ich rodzajów. Wszystko zależy od finasów, stanu naszych zębów oraz jak długo będzie trwało leczenia. Jeśli mamy bardzo krzywe zęby ortodonci przepisują aparaty ortodontyczne stałe. Wśród nich wyróżniamy:

W przypadku aparatów samoligaturujących, łuk aparatu trzyma się na zębach dzięki specjalnym klapkom, które trzymają się na specjalnych zamkach. Są bardzo praktyczne i estetyczne, co zachęca pacjentów oraz utrzymanie ich w czystości jest bardzo łatwe i proste. Cena aparatu ortodontycznego samoligaturującego to ok. 5-6 tys. zł.

 

Wiadomo, ze każda obca rzecz w naszym organizmie to dyskomfort, czasami ból zębów, podrażnienia śluzówki policzków czy uwypuklenie warg. Należy pamiętać aby stosować się do zaleceń lekarza jak też chodzić na kontrole.

Artykuły