Ortopeda Sosnowiec - Prywatnie

Ortopeda Sosnowiec - Prywatnie


Lekarz ortopeda to specjalista z Sosnowca, który zajmuje się leczeniem urazów narządów ruchu oraz dolegliwościami kręgosłupa. Wadami postawy, uszkodzeniem nerwów jak i też zmianami zwyrodnieniowymiZajmują się także leczeniem wad postawy u dzieci oraz może diagnozować operacyjne złamania, zwichnięcia jak i skręcenia. Ortopeda powinien posiadać wiedzę na temat anatomii człowieka oraz fizjologii ruchu.

Ortopeda diagnozuje:

Jeżeli chcemy skorzystać z wizyty na NFZ musimy mieć skierowanie od internisty, gdzie na wizytę do specjalisty czeka się dość długo. Zawsze możemy skorzystać z gabinetu prywatnego w każdym mieście a największą ilość ortopedy prywatnego znajdziemy w Sosnowcu. Jest to największy obszar tych specjalistów. Ortopeda podczas pierwszej wizyty wypyta nas na temat przebytych chorób oraz urazów, gdzie będzie mógł zdiagnozować i zlecić odpowiednie badania. Najważniejszym jest zrobienie zdjęcia RTG, badanie USG, tomografia komputerowa oraz rezonans magnetyczny. Leczenie pacjenta zależy od choroby, którą zdiagnozuje lekarz ortopeda po wykonanych badaniach. Może zalecić nam leczenie farmakologiczne, skierować na fizjoterapię lub jeśli pacjent musi mieć operację, po wyjściu ze szpitala kieruje na rehabilitację, która pomoże pacjentowi powrócić do pełnej sprawności ruchowej.

 

Ortopeda dziecięcy Sosnowiec

Dość dużym problemem z jakim boryka się ortopedja to choroby małych dzieci. Zaleca się aby młode mamy odwiedziły gabinet ortopedy kilka tygodni po narodzeniu dziecka. Lekarz ten zbada niemowlakowi całe ciało a przede wszystkim bioderka. Najczęście zaleca się tzw pieluchowanie niemowlaka, które pomoże w prawidłowym wykształceniu się stawów. Następnymi schorzeniami jakie dotykają dzieci to płaskostopie, koślawe kolana, stawianie stóp do środka lub chodzenie na palcach oraz bóle wzrostowe. Dlatego zalecane są wczesne wizyty Rodziców z dziećmi u ortopedy aby zacząć leczenie lub gimnastykę korekcyjną.

 

Rezonans magnetyczny Sosnowiec

Jest to bardzo dokładne badanie obrazowe kręgosłupa i części kostnych człowieka. Dzięki niemu można wykryć nieprawidłowości, zmiany zapalne oraz nowotwory. Badanie to jest bezbolesne i nie wywołuje żadnych ubocznych skutków.

 

Zdjęcie RTG Sosnowiec

Jest to prześwietlenie w celu zobrazowania zmian wewnątrz ciała takich jak prześwietlenie kręgosłupa oraz jamy brzusznej . RTG płuc to podstawowe badanie diagnostyczne w pulmonologii, a RTG zęba w stomatologii. Wykonuje się je wyłącznie z polecenia lekarza. Dla palaczy zaleca się robienie takiego prześwietlenia raz w roku.

 

Tomografia komputerowa Sosnowiec

Badanie przy pomocy promieniowania rentgenowskiego, dzięki któremu można wyłapać zmiany w kręgosłupie. Jest to badanie nieinwazyjne i dzięki niemu ortopeda będzie miał zobrazowane najdrobniejsze elementy nieprawidłowości.

 

Ortopedzi w Sosnowcu

  1. Prof. dr hab. n. med Tomasz Bielecki
  2. Dr Krzysztof Wójcik
  3. Dr n. med. Marcin Pierchała
  4. Lek. Tomasz Palacz
  5. Dr Wojciech Rydzewski

 

Cennik usług ortopedy w Sosnowcu:

Artykuły