Ortoptysta w Bełchatowie

Ortoptysta w Bełchatowie


Ortoptysta z Bełchatowa to osoba zajmująca się zaburzeniami widzenia obuocznego, badaniem i leczeniem zeza, niedowidzenia, zaburzeń wzroku oraz rehabilitacją pacjentów po operacjach zeza i urazów w obrębie oczodołu.

 

Z czym do ortoptysty?

- niedowidzenie,

- zez czyli uciekanie oka,

- trudności z uzyskaniem głębi,

- problemy z koordynacją oka z ręką,

- kłopoty z wyostrzaniem obrazu na różne odległości.

 

Ortoptysta w Bełchatowie pracuje z dziećmi jak i dorosłymi. Jeśli zauważamy problemy w widzeniu należy niezwłocznie zgłosić się do tego specjalisty. Ponieważ wczesna diagnoza i wprowadzenie specjalistycznego leczenia poprawią jakość życia i uchronią przed poważnymi powikłaniami. Ortoptysta ściśle współpracuje z lekarzem okulistą przy diagnozowaniu, leczeniu i rehabilitacji dorosłych i dzieci.

 

Zawód Ortoptysty nie wymaga ukończenia studiów medycznych i uzyskania specjalizacji w zakresie okulistyki. Konieczne jest pozytywne ukończenie nauki we właściwej szkole policealnej oraz zdania egzaminu, który potwierdza kwalifikacje zawodowe. Powinien korzystać z dodatkowych kursów, które pomagają w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.

 

Gdzie pracuje, przyjmuje ortoptysta?

 

Zakłady optyczne w Bełchatowie

Polecani ortoptyści oraz zakłady optyczne w Bełchatowie

 

Zarobki Ortoptysty - Ile zarabia Ortoptysta?

Zarobki Ortoptysty zależą od zakresu kompetencji, miejsca, miasta w którym pracuje, umowa z pracodawcą oraz wielkość firmy. Więcej zarobi ortoptysta, który ukończył studia lub posiada prywatny gabinet oraz szeroki zakres usług. Zarobki jego wahają się między 2000 a nawet 8000 zł netto.

Artykuły