Paczkomat AliExpress CaiNiao

Paczkomat AliExpress CaiNiao


8 marca 2021 podano oficjalnie, że grupa Alibaba właściciel sklepu on-line AliExpress i firma logistyczna CaiNiao postawiła w Warszawie pierwszą maszynę do odbioru paczek. Pierwszy paczkomat AliExpress posiada 30 skrytek i umożliwia samodzielny odbiór przesyłek na warszawskiej dzielnicy Wola.

 

Alibaba Group to holding założony w 1999 w Hangzhou przez Jacka Ma, który prowadzi największą platformą e-commerce w Chinach. Częścią grupy Alibaba jest najbardziej znany sklep internetowy na świecie AliExpress, z którego w samej Polsce korzysta ponad 5 milionów użytkowników. W związku ze zwiększającą się liczbą odbiorców wśród polskiego społeczeństwa, AliExpress postawił przy ulicy Zawiszy Czarnego w Warszawie pierwszy logowany paczkomat.

 

Długo wyczekiwana opcja samodzielnego odbioru przesyłem oferowanych przez grupę Alibaba, stała się sensacją poniedziałkowych wiadomości w Polsce. Grupa Alibaba i firma logistyczna Cai Niao to kolejny po InPoście i Poczcie Polskiej operator paczkomatów w Polsce. Już mówi się o powstawaniu co raz to większej ilości paczkomatów. Szacuje się, że za około dwa lata, liczba paczkomatów w Polsce wzrośnie dwukrotnie. Obecnie Inpost ma w posiadaniu jedenaście tysięcy swoich punktów odbioru.

 

Gdzie jest paczkomat AliExpress? - Paczkomat CaiNiao

Pierwsza maszyna paczkomat AliExpress od Cai Niao różni się od tych znanych nam paczkomatów InPost czy paczkomatów Allegro. Jest dużo mniejszy, jedynie 30 skrytek i wielkością przypomina raczej biletomat. Jednak sposób obsługi sprzętu jest podobny, gdyż odbiór paczki odbywa się po wpisaniu indywidualnego kodu przesyłki otrzymanego po zakupie.

Grupa Alibaba nie podała jeszcze informacji ile planuje zainstalować paczkomatów w Polsce.

Lista paczkomatów AliExpress lub wyszukiwarka paczkomatów CaiNiao jeszce się nie pojawiła o czym świadczy częste wyszukiwanie hasła : "Gdzie jest paczkomat Aliexpress?"

Mamy jednak nadzieję, że paczkomat AliExpress będzie dostępny w:

 

Mapa paczkomatów AliExpress CaiNiao

Wktróce pojawi się mapa paczkomatów AliExpress CaiNiao w Polsce

 

Artykuły