Pediatra Kielce

Pediatra Kielce


Pediatra Kielce to lekarz, który zajmuje się leczeniem dzieci do 18 roku życia, musi kochać dzieci i mieć odpowiednie podejście do nich. Specjalista ten powinien posiada wszechstronną wiedzę z zakresu wielu dziedzin medycyny. Nie tylko leczy przeziębienia u dzieci ale też wykonuje badania diagnostyczne i kontrolne. Lekarze pediatrzy mają wiedzę w różnych schorzeniach, ponieważ mamy pediatrów kardiologów, endokrynologów, onkologów i neurologów. Aby zostać lekarzem pediatrą należy skończyć liceum. Ukończyć studia na uczelni lekarskiej, dopiero po ich skończeniu i odbyciu obowiązkowego stażu należy wybrać uczelnie o specjalizacji pediatrii ogólnej. Specjalizacja ta trwa 3 lata, podczas której należy odbyć kursy oraz dyżury 3 razy w miesiącu a także wzięcie udziału w dwóch konferencjach potwierdzonych certyfikatem. Zakończenie specjalizacji w pediatrii jest przystąpienie do państwowego egzaminu specjalizacyjnego. Lekarz pediatra musi być cierpliwy, kontaktowy i opanowany, ponieważ dzieci nie zawsze są łatwymi pacjentami.

Do codziennych zajęć pediatry w Kielcach należy opieka nad dziećmi do 18 roku życia. Lekarz ten wykonuje profilaktyczne badania okresowe oraz szczepienia ochronne. Po zdiagnozowaniu problemu zdrowotnego dziecka pediatra może zlecić zrobienia badań u specjalisty. Praca pediatry to praca pod presją czasu, duża odpowiedzialność, czujność oraz konieczność logicznego myślenia.

Pediatrzy w Kielcach

W okolicach Kielc mamy dużą liczbę bardzo dobrych pediatrów, którzy odznaczają się szczególną opiekuńczością. Kochają dzieci, cieszą się każdym dniem, w którym pomogą swoim małym pacjentom. Należą do nich :

  1. Lek. Dariusz Adamczyk – Pediatra, Neurolog, ul. Jagiellońska 74, Kielce
  2. Lek. Grażyna Rybowska ul. Warszawska 21/1, Kielce, tel. 601 408 664
  3. Lekarz rodzinny Urszula Abramowicz ul. Kryształowa 4, Kielce tel. 509 932 258
  4. Lek. Grażyna Pazera – Neurolog dziecięcy ul. Karczówkowska 45, Kielce
  5. Pediatra Beata Natwora-Gołąbek ul. Zagnańska 84 B, Kielce, tel 600 317 975
  6. Pediatra, internista Marian Patrzałek ul. Zagórska19/18, Kielce tel. 41 3681685

 

Opieka nad dziećmi to najważniejsza kwestia dla Rodziców. Bardzo im zależy aby jego dzieckiem opiekował się najlepszy pediatra w jego rejonie. Potrzebują mieć świadomość, że zawsze mogą liczyć na szybką i profesjonalną pomoc lekarza pediatry.

W Polsce brakuje pediatrów, na tą chwilę obecni lekarze starzeją się a nowych jest coraz mniej. Wina to coraz cięższe egzaminy, wieloletnia nauka i wymogi zniechęcają młodych do zrobienia tej specjalizacji. Według nowej ustawy o POZ , która nie poprawi obecnej sytuacji mali pacjenci pozbawieni zostaną opieki lekarza pediatry.

Ile zarabia pediatra?

Zarobki pediatry są zróżnicowane, zależne jest to miejsca zatrudnienia, stażu pracy oraz charakteru pracy. Średnie wynagrodzenie to ok 3 tyś złotych. Dlatego często pediatra pracuje w kilku miejscach jednocześnie. Największą stawkę ma lekarz pediatra, który prowadzi swój prywatny gabinet lekarski.

Artykuły