Pilot samolotu Nysa

Pilot samolotu Nysa


Pilot samolotu z Nysy to osoba kierująca statkiem powietrznym, najczęściej steruje samolotem, śmigłowcem, szybowcem czy balonem. Pilot może być pierwszym oficerem lub kapitanem statku. Musi posiadać odpowiednie kwalifikacji. Najważniejszym zadaniem pilota samolotu jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom podczas podróży - startu, lotu i lądowania.

 

Jak zostać pilotem samolotu?

Aby zostać pilotem należy zrobić licencję pilota, lecz nie jest to proste i szybkie. Należy przejść wiele godzin szkoleń teoretycznych i praktycznych i zakończyć bardzo ciężkim egzaminem. Wiąże się to ze sporymi wydatkami lecz po kilku latach zrekompensuje się to wysokimi zarobkami. Koszt licencji PPL to ok. 30 tyś złotych. Natomiast licencja pilota zawodowego CPL lub ATPL będzie kosztować o wiele więcej ale wtedy można pilotować samoloty zarobkowo. Być pierwszym oficerem i pilotować Boeingi i Airbusy.

 

Pilot samolotu z Nysy podczas szkoleń zdobywa wiedzę na temat:

 

Pilot samolotu w Nysie musi przejść bardzo dużo różnorodnych badań lekarskich, zależne jest to od licencji jaką robi. Najważniejszą w tej kwestii jest wzrok i słuch. Osoba na pilota musi być zrównoważona, cierpliwa, opanowana, skoncentrowana oraz musi radzić sobie szczególnie ze stresem. Dwie uczelnie w Polsce kształcą pilotów cywilnych jest to Politechnika Rzeszowska oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Większość wykwalifikowanych pilotów pracuje w Polskich Linii Lotniczych LOT lub do linii prywatnych. Mogą też pracować w liniach zachodnioeuropejskich, chociaż jest trudno dostać się do tych linii. Prestiż pilota samolotu jest tak duży,że cieszy się wielkim szacunkiem i uznaniem.

 

Lotnisko w Nysie

W Nysie znajdziemy lądowisko imienia Janusza Cygańskiego. Jest to lądowisko sanitarne , w województwie opolskim, położone przy ul. Bohaterów Warszawy 34. Przeznaczone jest do wykonywania startów i lądowań lekkich śmigłowców sanitarnych i ratowniczych w dzień i w nocy, których ciężar startowy nie przekracza 30 kN. Patronem tego lądowiska jest zmarły pilot Janusz Cygański.

 

Ile zarabia pilot samolotu? - Zarobki pilota

Zarobki pilotów są uzależnione od firmy, dla której pracują, umiejętności i doświadczenia. Średnia pensja pilotów w Polsce przekracza 10tys.zł, na rejsach transatlantyckich ok. 20 tyś zł. Do tych sum często dochodzą dodatki, premie, diety i inne profity. Ok. 30 tysięcy zł mogą zarobić piloci Boeingów. W zagranicznych liniach pilot samolotu może zarobić kilkakrotnie więcej. Natomiast pilot samolotu w arabskich liniach lotniczych Emirates zarabia od 40 - 50 tys. złotych miesięcznie.

Artykuły