Projektant mody z Wrocławia, Polski i świata

Projektant mody z Wrocławia, Polski i świata


Projektant mody to inaczej mówiąc artysta, stylista oraz krawiec. Zajmuje się tworzeniem odzieży artystycznej lub użytku codziennego. Ma wiedzę i wizję z zakresu projektowania, rysunku oraz krawiectwa.

Projektant mody z Wrocławia to osoba, która projektuje ale także manager uczestniczący w pokazie mody. Jego obowiązkiem jest dobór tkanin, ubrań czy dodatków oraz osób które uczestniczą w pokazie. Zazwyczaj świadczy usługi dla ludzi, znanych artystów czy aktorów. Współpracuje z agencjami modelek i dba aby jego kolekcje szły z trendem panującym na wybiegach. Zatem śledzi co dzieje się w świecie mody i co jest modne w wielkich miastach świata.

Swoją pracę wykonuje w biurze, domu lub wyznaczonej pracowni. Jednak gdy przygotowuje pokaz mody musi przemieszczać się, spotykać z ludźmi, wybierać odpowiednie tkaniny. Swoje projekty wykonuje sam a czasami współpracuje z innymi projektantami, gdy pokazy zostają połączone. Godziny pracy są nieokreślone i dążą do jak najlepszego efektu.

 

Projektant mody we Wrocławiu musi być kreatywny, dokładny i posiadać wyobraźnię oraz duszę artysty. Jego spostrzegawczość i cierpliwość pomaga mu w wykonaniu indywidualnego projektu. Powinien być wszechstronnie wykształcony oraz znać kilka języków, co jest bardzo potrzebne przy współpracy z projektantami z innych krajów. Jedynym problemem zdrowotnym jaki może mieć projektant to jego wzrok. W ten sposób osoba taka nie może zajmować się projektowaniem mody.

Projektant mody może być zatrudniony w dużej firmie odzieżowej ale może otworzyć swoje atelier. Jednak w tym przypadku musi bardzo starać się aby wejść na rynek mody, musi mieć głowę pełną pomysłów i być na bieżąco z aktualnymi trendami mody. Przy dużej konkurencji na rynku musi sam organizować pokazy mody, ubrania szyć sam ale dzięki jego zdolnościom interpersonalnym może stać się rozpoznawalnym. Jego droga do sukcesu będzie trudna ale wytrwały projektant da radę z przeciwnościami losu. Taki początkujący projektant mody uczestniczy w targach, giełdach czy pokazach mody innych projektantów. Musi starać się o promocję własnej marki, gdzie może zainteresować znane gwiazdy lub inwestorów.

 

Projektanci mody z Wrocławia

Mniej lub bardziej znani projektanci mody z Wrocławia i okolic:

  1. Denis fashion zakład produkcji odzieży tel: 71 346 55 88

  2. Atelier Demoniq. Projektant mody, fashion designer. Idzikowska M.

  3. Projektowanie odzieży Wrocław tel: 735 000 065

  4. Gavel- Gaveł Grzegórski.

  5. Marcin Wojcik. Projektant - Konstruktor Odzieży tel: 509 410 666

  6. MOBO tel: 533 546 046

 

Znani projektanci z Polski i ze świata

Pisząc o projektantach mody należy wspomnieć o najbardziej na świecie:

Lista szanowanych i znanych projektantów mody jest bardzo duża więc nie sposób wymienić ich wszystkich. Oczywiście musimy wspomnieć o naszych polskich znanych projektantach, którzy znani są w Polsce jak i w świecie:

 

Ile zarabia Projektant mody?

Zarobek projektanta mody jest w dużej mierze uzależniony od tego czy posiada własny butik, czy zdobył już renomę na rynku mody. Mniej znany ale ceniony w branży projektant może zarobić ok. 5 tys. złotych jednak zatrudniony przez marki odzieżowe otrzymuje od 3-4 tys. złotych. Najbardziej znani polscy kreatorzy mody mogą zarobić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

Artykuły