Protetyk Kraśnik

Protetyk Kraśnik


Protetyka stomatologiczna w Kraśniku, zajmuje się działem stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich masywnym uszkodzeniu. W Kraśniku protetycy zajmują się również rehabilitacją pacjentów po operacjach onkologicznych czy plastycznych. W pomocy ich wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe, które nie dają się usunąć lub ruchome a również kombinowane to protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych. Używają oni protez akrylowych, protez szkieletowych, protez nylonowych oraz koronki i mostki. Protetyk musi współpracować z dentystą, jeżeli chce robić protezy zębowe, bo nie mogą one być wykonywane bez zgłoszenia tego dentyście. Taki człowiek musi być skoncentrowany i bardzo dokładny. Materiałów do tworzenia protez używa się najwyższej jakości, muszą być to materiały ceramiczne czy też tworzywa sztuczne w zależności od ceny.

 

Protetycy w Kraśniku w ramach swoich usług oferują swoim pacjentom m.in.:

 

Protetyk musi wykonać odlew, nad którym musi panować dentysta by był on prawidłowy. Zawód ten jest najlepiej płatny, dlatego wiele osób decyduje się na naukę i studia by go zdobyć. Protetyk musi mieć dobry wzrok i rozróżniać wszystko bardzo dobrze co jest wymogiem przy tym zawodzie.

Protetyka to dziedzina wiedzy z pogranicza medycyny i techniki, zajmująca się uzupełnianiem ubytków tkankowych, narządowych lub czynnościowych przy pomocy sztucznego materiału zastępczego czyli protezy a także na substytutach elementów układu kostnego skończywszy. Słowo protetyka pochodzi z greckiego słowa prothetikos – stawiający przed sobą.

Rozróżniamy następujące działy protetyki:

 

Protetycy w Kraśniku – Dane kontaktowe

Podamy kilku protetyków w Kraśniku, którzy zostali wyróżnieni przez pacjentów, korzystających z ich usług.

  1. Pracownia Protetyczna-Technik dentystyczny ul. Aleja Niepodległości 10A tel: 500 043 202

  2. Laboratorium Protetyki Stomatologicznej przy Przychodni ul. Gabriela Narutowicza 1/10/2 tel: 502 365 615

  3. Stomatolog Ortodoncja Protetyka "DOKTOR" ul. Zygmunta Krasińskiego 11 tel: 81 825 99 64

  4. PRIMA-DENT Centrum Stomatologii ul. Aleja Niepodległości 11 A/B tel: 81 710 83 77

 

Ile zarabia protetyk?

Miesięczne przeciętne wynagrodzenie całkowite na tym stanowisku wynosi 4000 PLN brutto. Co drugi technik dentystyczny otrzymuje pensję od 3 tyś zł do 4 540 zł w zależności gdzie dokładnie pracuje i jakie ma doświadczenie. Natomiast właściciel firmy protetycznej może zarobić od 8 tyś a nawet i więcej.

Artykuły