Przewodnik górski - szkolenia

Przewodnik górski - szkolenia


Przewodnik górski musi przejść szkolenie, aby być profesjonalnym alpinistą, który posiada specjalny certyfikat wydany przez lokalne władze lub stowarzyszenia przewodników górskich. Przewodnik górski oferuje wycieczki grupowe i indywidualne po najbardziej znanych szlakach turystycznych.

Przewodnik górski wykonuje pracę przewodnika turystycznego, zgodnie z posiadanymi uprawnieniami, na obszarach górskich takich jak : Beskidy, Sudety, Tatry. Jego uprawnienia dzielą się na trzy klasy ze względu na trasy i trudności. Niezmiernie ważne w życiu przewodnika jest uczestniczenie w kursach doszkalających, które pozwalają odświeżyć wiedzę na temat danego regionu czy też miasta, a także poznać dokładniej dany region.

Aby zostać przewodnikiem górskim trzeba być bardzo zorganizowanym , asertywnym, pałać empatią oraz być przygotowanym na dwa lata solidnej nauki uwieńczonej bardzo trudnym egzaminem.

 

Kto może zostać przewodnikiem górskim?

Jak przebiega Szkolenie na przewodnika górskiego?

 

Kursy na przewodnika górskiego – lista, baza

Aby zostać przewdonikiem górskim należy przejść kurs i odbyć skolenia w certyfikowanych szkołach przewodników górskich.

Poniżej znajduje się lista/baza danych miejsc gdzie możesz zrobić kurs na przewodnika górskiego.

 

Góry w Polsce

Góry w Polsce to jedna z największych atrakcji dla turystów. Dzielą się one na trzy główne łańcuchy górskie: Sudety, Karpaty i Góry Świętokrzyskie oraz wiele innych pasm górskich. Góry Świętokrzyskie to najbardziej tajemnicze góry w Polsce. Znajdują się w centrum Wyżyny Kieleckiej, a jego najwyższym szczytem jest Łysica, która ma wysokość 614 m n.p.m. Karpaty to łańcuch górski, który jest jednym z największych na terenach Środkowej Europy. Najwyższy szczyt to Gerlach znajdujący się na Słowacji w Tatrach Słowackich i mierzy 2655 m n.p.m. Tatry to najwyższe góry w Polsce i jest to najbardziej atrakcyjne pasmo dla turystów. Są one objęte ochroną ponieważ posiadają Tatrzański Park Narodowy a także należą do Rezerwatów Biosfery UNESCO. Najwyższym szczytem Tatr po polskiej stronie są Rysy. Pieniny to pasmo górskie należące do Karpat. Skały, które budują Pieniny powstały w kilku epokach geologicznych i uformowały się na dnie morza. Najwyższym szczytem Pienin jest Wysoka mierząca 1025 m n.p.m.

Artykuły