Psycholog na NFZ Gniezno – Dobry psycholog w Gnieźnie

Psycholog na NFZ Gniezno – Dobry psycholog w Gnieźnie


Psycholog z Gniezna to osoba, która posiada pełny zakres uprawnień aby udzielić pomocy psychologicznej tym, którzy tego wymagają. Jest to osoba, która ukończyła studia magisterskie (II stopnia) na kierunku psychologia. Zawód psychologa koncentruje się przede wszystkim na dwóch typach działań. Jedną grupę stanowią kompetencje i działania diagnostyczne, drugą – udzielanie pomocy psychologicznej.

Osoby które borykają się z jakimiś problemami powstałymi np. w wyniku pewnych traum (może to być ciężkie dzieciństwo, utrata dziecka, śmierć bliskiej osoby, samotność) powinny zgłosić się do najbliższej Poradni Psychologicznej. Możliwości jest sporo, mamy w każdym mieście Poradnie Psychologów na Narodowy Fundusz Zdrowia - NGZ, gdzie nie musimy płacić za pomoc tego specjalisty. W obecnych czasach nie mamy rejonizacji więc możemy szukać pomocy poza swoim miejscem zamieszkania. O bezpłatną psychoterapię warto pytać w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej i w Poradniach Psychologiczno - Pedagogicznych.

Czym zajmuje się psycholog ?

1. diagnozą psychologiczną,

2. sporządzaniem opinii psychologicznych,

3. orzekaniem do spraw indywidualnych pacjenta,

4. udzielaniu pomocy psychologicznej,

5. prowadzeniem badań naukowych w dziedzinie psychologii,

6. działalnością dydaktyczną w zakresie psychologii.

 

Poradnia psychologiczna dla dorosłych Gniezno

Poradnie psychologiczne dla dorosłych w Gnieźnie nie zajmują się terapią ani nie zlecają leczenia farmakologicznego. Jeśli istnieje potrzeba, kierują swojego pacjenta na psychoterapię lub do innych specjalistów np. psychiatry.

Wizyta u psychologa w ramach ubezpieczenia zdrowotnego wymaga skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Do psychologa można również prywatnie bez skierowania. Wizyta jest wtedy płatna.

W Gnieźnie można znaleźć dość dużą liczbę Poradni psychologicznych dla dorosłych na NFZ, wymienimy kilka z nich:

1. Centrum Medyczne Multimed Tadeusz Jucyk ul. Chudoby 16 tel: 661 485 266

2. NZOZ "Diamed" Poradnie Zdrowia Psychicznego ul. Żuławy 9 tel: 61 425 04 55

3. NZOZ Zespół Poradni Specjalistycznych Log-Med ul. Pustachowska 1 tel: 61 425 53 35

4. SPZOZ Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" im. Aleksandra Piotrowskiego ul. Poznanska 15 tel: 61 423 85 00

 

Psycholog dziecięcy w Gnieźnie

Psychologowie są bardzo potrzebni w szkołach i ośrodkach wychowawczych, gdzie pomagają nie tylko uczniom, ale także przeprowadzają szkolenia dla nauczycieli. Każdy człowiek duży czy mały ma problemy w swoim życiu, więc wielu Rodziców boryka się z problemami w wychowaniu swoich pociech. Jeśli zauważycie Państwo takie problemy u dzieci jak :

- dziecko ma trudności w relacjach z rówieśnikami,

- dziecko przeżywa problemy wieku dojrzewania,

- dziecko Cię nie słucha,

- dziecko nie chce się uczyć,

- dziecko przeżywa każdy stres utrudniający mu codzienne życie.

Drogi Rodzicu zwróć się o pomoc do Psychologa dziecięcego, w kraju jest bardzo dużo dobrych specjalistów zajmujących się dziećmi, które sobie nie radzą w swoim życiu. Szukając Psychologa dziecięcego na NFZ w Gnieźnie mamy bardzo dużą listę takich specjalistów. Wypiszemy kilka takich Poradni, których polecili nam doświadczeni Rodzice.

 

Psycholog dla par Gniezno – poradnia małżeńska w Gnieźnie

Psycholog przede wszystkim pomaga ludziom, którzy borykają się z jakimiś problemami w wyniku pewnych traum a także kryzysów w rodzinie. Często w gabinetach psychologicznych odbywają się sesje dla par bądź całych rodzin. Kryzys w małżeństwie lub w nieformalnych związkach występuje bez względu na ich staż. Bardzo częstym powodem kryzysu w związku jest brak komunikacji, pracoholizm, narzucanie swoich racji przez jedną z osób w związku. Jeżeli po kilku próbach zażegnania kryzysu nie udaje się parze dojść do porozumienia, warto wybrać się do terapeuty lub psychologa. Najlepiej spotkać się na terapii dla par wtedy, taki specjalista pomoże nam w kryzysie, który przechodzi związek. Wymienimy kilka poradni psychologicznych , którzy poradzą sobie z problemem par:

 

Wojskowa Poradnia, Pracownia Psychologiczna

Poniżej przedstawiamy listę Wojskowych Pracowni Psychologicznych wraz z adresem i numerem telefonu.

Zarobki psychologa – ile zarabia psycholog?

Jeśli chodzi o zarobki psychologa to sytuacja jest różna jeśli chodzi o Polskę. Zależy w jakiej części Polski psycholog mieszka, pracuje. Jakie ma wykstałcenie, czy pracuje w państwowej przychodni czy prywatnym gabinecie. Przeciętne jego wynagrodzenie mieści się od 2,5 tyś złotych do 7 tyś złotych.

Artykuły