Skup ryb i produktów rybnych – lista firm

Skup ryb i produktów rybnych – lista firm


Na terenie Rzeczypospolitej Polskiej znajdziemy wiele firm, przedsiębiorstw, punktów skupu ryb i produktów rybnych. W tym artykule znajdziemy ciekawe informacje na temat ryboustwa, wędkarstwa oraz długą listę przedsiębiorców / firm zarejestrowanych jako skup ryb i produktów rybnych.

 

Ryby do sprzedaży żywe, świeże, schłodzone, mrożone, wędzone, suszone i solone powinny być opatrzone takimi informacjami jak:

 

Rozróżnia się następujące narzędzia połowowe:

Rybak przy pierwszej sprzedaży ryb ma obowiązek sprzedać pierwszy połów za pośrednictwem aukcji rybnych. Działa to na podstawie zasady non-profit. W ten sposób odciąża się rybaków od przygotowania ryb do sprzedaży, znalezienia kupującego czy zabezpieczenia zapłaty za dostarczony towar. Jak wiemy morze i jeziora to dobro naszej ziemi, dlatego musimy dbać, aby akweny te były zdrowe i pełne ryb. Należy chronić przyrodę i otaczające nas środowisko. Ludzie zajmujący się połowem zarabiają w ten sposób i utrzymują swoje rodziny.

 

W Polsce posiadamy wiele firm produkujących produkty rybne, które możemy znaleźć w polskich sklepach. Mogą to być paluszki rybne, steki rybne, konserwy rybne, pasztety rybne, filety rybne oraz wiele innych produktów zrobionych ze świeżych ryb zakupionych od rybaków. Ryby morskie to przede wszystkim bogate źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które wpływają korzystnie na układ krążenia. Chronią człowieka przed wystąpieniem raka, miażdżycą, obniżają krzepliwość i ciśnienie krwi. Mają wielki wpływ na wzrok ,dlatego zaleca się jedzenie ryb kilka razy w tygodniu.

 

Gatunki ryb morskich:

 

Ryby chronione prawnie w Polsce:

 

Wędkarz polskich jezior

Wędkarz, którego fascynuje relaks przy brzegu jeziora znajdzie wiele miejsc w Polsce aby łowić ryby. Ma ich ponad 7 tys w całej Polsce. Znajduje się tam bardzo dużo gatunków ryb między innymi płoć, leszcz, sandacz, okoń, jazgarz. Każdy wędkarz musi posiadać kartę wędkarską oraz pozwolenie na łowienie ryb w danym akwenie. Takie dokumenty wyrobi w PZW, gdzie musi uiścić odpowiednia opłatę.

Polski Związek Wędkarski jest to polskie stowarzyszenie miłośników wędkarstwa, zrzeszające ponad 600 tys. członków. Gospodaruje na ponad 219 tys. ha wód. W Polsce znajdziemy bardzo dużo okręgów PZW, zazwyczaj mają siedzibę w każdym dużym mieście.

 

Skupy ryb i produktów rybnych w Polsce – baza firm

Poniżej znajdziemy listę firm, przesiebiostw skupujących ryb i wyroby rybne na terenie Polski.

Baza zawiera nazwę firmy, przesiębiorcy, adres, numer wpisu oraz datę wpisu.

 

Gatunki bezkręgowców wodnych - skorupiaki, małże, głowonogi

Poniżej znajduje się lista gatunków bezkręgowców wodnych, skorupiaków, małż, głowonogów, jeżowców i parzydełkowców.

Wykaz oznaczeń handlowych gatunków bezkręgowców wodnych - luty 2021 r. zawierający:

Polską nazwę, nazwę alternatywną, nazwę naukową oraz kod FAO alfa-3.

Artykuły